Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 липня, 07:28:14

Земля, яку почали оформляти, та так і не взяли в оренду, за втручання органів прокуратури має повернутися в розпорядження райдержадміністрацій

19.05.2015   09:59Агенцiя

Органи прокуратури області вживають заходи до повернення державі земель сільськогосподарського призначення, щодо яких вже кілька років тому почато, але так і не завершено процедуру передачі в оренду.

Так, прокурорами Бахмацького та Козелецького районів заявлено позови про скасування розпоряджень райдержадміністрацій, якими у 2008-2010 роках передано у користування суб'єктів господарювання понад 750 га земель сільськогосподарського призначення вартістю понад 3 млн грн. Прокурори просять суди скасувати ці розпорядження як економічно недоцільні та неефективні за очікуваними та фактичними результатами.

Мова йде про землі, які складаються з невитребуваних земельних часток (паїв). Відповідними районними державними адміністраціями було розпочато процедуру надання цих земельних масивів в оренду суб’єктам господарювання.

Однак у деяких випадках навіть після видачі розпоряджень про надання дозволів на розробку та затвердження техдокументацій із землеустрою для надання в оренду земельних ділянок суб’єкти господарювання протягом тривалого часу ― інколи понад 10 років ― належним чином не оформляють правоустановчі документи на використання таких земель, договори оренди не укладають, орендну плату та земельний податок не сплачують.

Наявність не скасованого розпорядження райдержадміністрації позбавляє можливості передати такі землі іншим суб’єктам господарювання, які б здійснювали її використання та сплачували кошти до бюджету.

Скасування таких «задавнених» розпоряджень рішеннями суду надасть можливість передати ці земельні ділянки іншим сільгоспвиробникам, які за їх використання сплачуватимуть кошти до бюджету.

Останні новини Чернігівщини

10 липня - в Англії вперше футбольний арбітр використав свисток

10 липня - в Англії вперше футбольний арбітр використав свисток 07:26

Судді з'явилися на футбольному полі лише в 1873 році. Тоді взагалі вважалося, що за власною ініціативою суддя в гру втручатися не повинен.

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.