Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 липня, 04:31:27

У прокуратурі Чернігівської області проведено нараду, присвячену підсумкам роботи органів прокуратури області в поточному році

16.05.2015   15:38Агенцiя

15 травня у прокуратурі Чернігівської області проведено оперативну нараду, присвячену підсумкам роботи в поточному році, проблемним питанням діяльності органів прокуратури та шляхам їх вирішення.

Розпочинаючи нараду, прокурор Чернігівської області Віктор Носенко назвав напрямки, на які прокурори на місцях мають звернути сьогодні додаткову увагу. По-перше, в різних районах області сьогодні розслідується 14 кримінальних проваджень за фактами, пов’язаними з незаконною протидією мирним акціям протесту громадян у 2013-2014 роках. Розслідування цих проваджень має бути взято прокурорами на особистий контроль та активізовано. По-друге, прокурори на місцях мають ефективніше координувати роботу правоохоронних органів для запобігання росту злочинності. Ще одним пріоритетом має стати додержання конституційних прав громадян у кримінальних провадженнях. Окрім того, має бути посилена робота на такому напрямку, як боротьба з корупцією.
 
З доповідями про роботу на своїх напрямках виступили начальники управлінь прокуратури області. Зокрема, начальник управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні Олександр Смуригін докладно зупинився на проблемних питаннях, у яких необхідне вжиття прокуратурою заходів з покращення слідства у правоохоронних органах. Також він проаналізував роботу прокуратур районного рівня на напрямку виявлення корупційних правопорушень.
 
Начальник управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді Лілія Федорченко у своїй доповіді зазначила, що з початку року з метою поновлення інтересів держави у бюджетній, земельній та інших сферах органами прокуратури області зареєстровано 44 кримінальних провадження. Окрім того, судами різних інстанцій за позовами прокурорів задоволено 235 позовів, чим поновлено майнові інтереси держави на суму понад 70 млн грн. Це у 5 разів більше, ніж за аналогічний період минулого року.
 
Вона наголосила на тому, що сьогодні прокурори й повинні захищати інтереси держави більш активно, тому що законодавчі зміни в ряді випадків залишили прокуратуру єдиним органом, який може відреагувати на правопорушення. Наприклад, коли йдеться про примусове відшкодування неправомірно використаних бюджетних коштів або шкоди, завданої незаконним використанням землі та природних ресурсів. На таких напрямках робота окремих прокуратур районного рівня теж потребує посилення.
 
На нараді були заслухані також доповіді керівників інших структурних підрозділів прокуратури області та пояснення окремих прокурорів щодо результатів їх роботи.
 
Під час обговорення проблемних питань керівництвом прокуратури надані вказівки щодо вжиття додаткових заходів для вдосконалення роботи підлеглих.

Останні новини Чернігівщини

У Бахмацькому ліцеї збудують укриття та реконструюють харчоблок 16:44

Бахмацький ліцей № 1 є провідним та найбільшим закладом освіти територіальної громади. У 2023-2024 навчальному році тут здобували освіту 875 учнів.

єРобота на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу від служби зайнятості 16:39

Вже 349 мешканців області для започаткування або розвитку бізнесу скористалися програмою «Власна справа» та 11 - програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які реалізуються в межах урядового проєкту єРобота.

У січні-червні 2024 року на Чернігівщині сплачено 16,2 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 16:36

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-червні 2024 року сплачено 10 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 9,8 відс. (на 893 млн грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року.

 «Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 12:21

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток». Ставтесь уважно та критично до будь-яких подібних пропозицій миттєвого отримання прибутку.

 Корюківські поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень знайомій

Корюківські поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень знайомій 12:03

Перед судом постане 45-річний мешканець одного з сіл Корюківського району, який забив до смерті літню жінку. За такі дії зловмиснику загрожує до десяти років позбавлення волі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини