Чернігівські призовники у військово-історичному музеї
Чернігівщина, будучи прикордонною областю, постійно відчуває загрозу військового вторгнення з боку Російської Федерації. Чернігівці – славні нащадки волелюбних козаків, готові боронити свою землю від чуми ХХІ століття – російського державного тероризму

Наші земляки від самого початку війни за Незалежність, яка покотилася Україною через Автономну Республіку Крим, Донецьку та Луганську області, стали на захист суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. З перших днів, оголошеної Указом Президента України мобілізації, сотні чоловіків та жінок стали добровольцями. Багато з них пішли до війська з Майдану Незалежності. Чернігівська область є серед лідерів виконання поставлених Верховним Головнокомандувачем завдань з мобілізації.
Чернігівці служать у багатьох підрозділах Збройних Сил України та Національної гвардії України на всіх ділянках "східного фронту". В нашій області сформовані та діють у складі 1-ї окремої танкової бригади 13-й і 41-й окремі мотопіхотні батальйони, які починали свою військову історію як батальйони територіальної оборони. У Луганській області несуть службу бійці батальйону окремого призначення МВС України "Чернігів".
Надзвичайно дорого заплатив наш край за справедливе бажання жити вільними у своїй країні. Понад 120 наших земляків віддали своє життя за Незалежність України, відстоюючи її у боях з російськими інтервентами та проросійськими сепаратистами щедро, оплаченими та озброєними сусідами. Їхнім подвигом пишаються земляки.
У військово-історичному музеї - відділі Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського в пам'ять про краян створена експозиція "На наших плечах Україна". У ній розповідається про події на Сході України, про наших земляків, які несуть службу у зоні проведення антитерористичної операції, про героїв, які віддали життя за Україну.
Стає вже певною традицією, коли музей відвідують призовники. Ось і 7 травня 2015 року група бійців завітала до музею. Вони оглянули експозицію та виставки. Захисники Вітчизни твердо знають задля чого змінили цивільних одяг на військову форму. Тож, здолали нацизм - здолаємо і рашизм.
Сергій Лаєвський
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.