Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 жовтня, 08:00:33

Органи прокуратури змушують комерційні структури відповідати перед законом за безоплатне викачування підземних вод

08.05.2015   10:56Агенцiя

Органами прокуратури Чернігівської області розпочато 7 кримінальних проваджень за ст. 240 Кримінального кодексу України (порушення правил охорони або використання надр) щодо фактів незаконного та безоплатного викачування підземних вод для комерційного використання.

Мова йде про добування комерційними структурами питної води з артезіанських свердловин без будь-яких дозволів, з перевищенням встановлених лімітів та з порушенням санітарних та протиепідемічних норм. Безоплатно отримані підземні води використовувалися як для власних виробничих потреб, так і для продажу фізичним і юридичним особам через укладення договорів про водопостачання.
 
Внаслідок таких незаконних дій бюджетами різних рівнів недоотримано понад 3 млн грн.
 
Про це повідомила начальник управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді прокуратури Чернігівської області Лілія Федорченко.
 
― Введення Урядом мораторію на проведення органами державного контролю перевірок суб’єктів господарювання окремі недобросовісні комерційні структури розцінили як можливість безкарного порушення вимог законодавства, ― наголосила вона. ― У випадку з безконтрольним видобутком підземних вод бюджети втрачали реальні надходження, а ці структури отримували надприбутки. Наразі органи прокуратури завадили таким діям.
 
Санкція статті кримінального кодексу в розпочатих провадженнях передбачає відповідальність аж до обмеження волі на строк до двох років або позбавлення волі на той самий строк.
 
За результатами досудового розслідування та встановлення винних осіб органами прокуратури буде вирішено питання про стягнення заподіяних державі збитків у судовому порядку.

Останні новини Чернігівщини

Сьогодні - вибори до місцевих рад

Сьогодні - вибори до місцевих рад 07:40

25 жовтня в Україні проводять вибори до органів місцевого самоврядування. Громадяни будуть обирати депутатів до місцевих рад та мерів своїх населених пунктів. Голосування розпочинається о 08:00 і триватиме до 20:00. Потім виборчі дільниці закриються й розпочнеться підрахунок голосів.

25 жовтня - День автомобіліста

25 жовтня - День автомобіліста 07:27

День автомобіліста святкують в останню неділю жовтня. Святкують День працівника автотранспорту, або, як його ще називають - День водія - не тільки ті шофери, хто сидить за кермом.

Олімпік - Десна 0:2

Олімпік - Десна 0:2 18:54

Голи: Шевцов, 24, Тотовицький, 37.