Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 07:29:37

За позовом прокуратури суд постановив стягнути з горе-матері пенсію на дітей, яку вона роками витрачала на власні потреби

30.04.2015   12:26

За позовом прокуратури в інтересах двох неповнолітніх 28 квітня Деснянський районний суд міста Чернігова прийняв рішення, яким з матері-«зозулі» постановлено стягнути неправомірно отриману нею пенсію на дітей.

Жителька Чернігова, яка за неналежне ставлення до виховання дітей вже нещодавно позбавлена батьківських прав, до цього з 2008 року отримувала пенсію по втраті годувальника на двох своїх дітей 10 і 15 років. Але починаючи з грудня 2011 року її діти перебували на утриманні держави: спочатку ― у центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, потім ― у одній зі шкіл-інтернатів Прилуцького району. У школі-інтернаті вони і зараз.
 
Мати дітей жодного разу їх у цих закладах не відвідувала, не телефонувала, додому на вихідні, святкові дні чи канікули не забирала, матеріальної допомоги у виді коштів, одягу або продуктів харчування їм не надавала, грошових переказів не здійснювала, за навчання та оздоровлення не сплачувала.
 
Тобто фактичних матеріальних витрат на забезпечення належного рівня життя та розвитку синів жінка не несла, а призначені для цього пенсійні кошти витрачала на власні потреби.
 
Згідно законодавства, пенсія по втраті годувальника має цільовий характер, а відтак має витрачатися на потреби саме непрацездатних членів сім’ї.
 
Врахувавши це, суд постановив стягнути з горе-матері неправомірно отриману нею з грудня 2011 року пенсію в загальній сумі 29 тис грн. Стягнуті кошти мають бути збережені в банку на рахунках її синів.

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.