Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 липня, 14:16:43

Прокуратура змушує орендарів великих земельних масивів сплачувати за землю до бюджету відповідно до вимог закону

22.04.2015   09:39Агенцiя

Органами прокуратури Чернігівської області заявлено до суду ряд позовів до орендарів великих земельних масивів, які ухиляються від приведення договорів оренди землі у відповідність до вимог законодавства в частині розміру орендної плати.

Про це повідомив в. о. прокурора Чернігівської області старший радник юстиції Іван Кайло.

У зв’язку з тим,  що договори укладені багато років тому, до прийняття відповідних законодавчих змін, орендна плата там передбачена подекуди і в 10 разів менша за встановлену вимогами закону сьогодні (має бути на рік не менше 3% нормативно-грошової вартості землі).

Зокрема, орендар 55 га землі в Бахмацькому районі області сплачував 2 тис грн замість 15 тис грн, орендар 96 га землі в Менському районі ― 22 тис грн замість 65 тис, орендар 131 га на Ічнянщині ― 17 тис грн замість 60 тис, орендар 160 га в цьому ж районі області ― 17 тис грн замість 93 тис грн.
Аби не платити більше, орендарі ігнорували пропозиції відповідного державного органу про внесення змін до своїх угод.

В. о. прокурора області наголосив на тому, що вимоги прокурорів про внесення змін до таких договорів оренди ґрунтуються виключно на нормах закону. Розуміючи це, після пред’явлення прокуратурою в інтересах держави таких позовів до суду відповідачі нерідко виконують позовні вимоги, не чекаючи судових рішень. Наприклад, у Бахмацькому районі Чернігівської області за таких обставин орендар, який використовує більше 1000 га землі, зобов’язався сплачувати за її оренду не 0,28% від її вартості, як раніше, а 4%. Завдяки цьому до місцевих бюджетів від нього надходитиме вже не 20 тис грн, а 626 тис грн.

У випадках незгоди з позовними вимогами відповідачам теж доведеться платити за землю згідно закону, але вже за рішенням суду. У таких випадках на них покладаються ще й судові витрати.

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:47

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Поліція Чернігівщини допитує осіб за дорученням колег з іншої області

Поліція Чернігівщини допитує осіб за дорученням колег з іншої області 12:21

8 липня під будівлею Головного управління Нацполіції у Чернігівській області зібралися активісти. Деякі з них викликані на допит у рамках кримінального провадження, яке розслідує поліція іншого регіону.

На Чернігівщині ЗНО з англійської мови складали більше 2 тисяч учасників

На Чернігівщині ЗНО з англійської мови складали більше 2 тисяч учасників 12:13

У вівторок, 7 липня, відбулось зовнішнє незалежне оцінювання з англійської мови. До участі у ньому зареєструвалися 2533 випускники.

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко зустрівся з аграріями Чернігівського району

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко зустрівся з аграріями Чернігівського району 12:09

7 липня голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко разом із народними депутатами України Олегом Семінським та Сергієм Гривком, головою Чернігівської РДА Сергієм Журманом та головою райради Олександром Ларченком зустрівся з представниками аграрного сектору Чернігівського району.

Кращі книги року визначені

Кращі книги року визначені 11:17

Компетентне журі визначило переможців обласного літературного конкурсу «Книга року-2019». Цьогоріч на конкурс була номінована 21 книга 19 авторів.