Органи прокуратури через суд вимагають від місцевих рад зробити безпечнішими дороги біля шкіл
Прокуратури трьох районів області заявили до місцевих судів позови в інтересах учнів шкіл своїх районних центрів про зобов’язання місцевих рад вжити заходи для забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглих до шкіл територіях. А саме, обладнати прилеглі вулиці у двох напрямках руху належними дорожніми знаками та розміткою.
16 квітня, судом задоволено такий позов прокурора Сосницького району. У Щорському районі позитивне рішення за аналогічним позовом прокурора 31 березня вже набрало законної сили. У Новгород-Сіверському районі позов ще перебуває на розгляді суду.
Висновки про невідповідність вимогам безпеки дорожніх умов територій, прилеглих до шкіл, ґрунтуються на результатах обстежень, проведених органами державтоінспекції.
Результати цих обстежень засвідчили, що біля більшості шкіл необхідні дорожні знаки та розмітка відсутні взагалі. Лише в поодиноких випадках наявна частина з необхідного.
Автодороги на територіях, прилеглих до дитячих навчальних закладів, мають обладнуватись такими технічними засобами організації дорожнього руху, як дорожні знаки «Пішохідний перехід», «Обмеження максимальної швидкості», «Діти», таблички до них (довжина небезпечної ділянки, позначеної попереджувальними знаками), а також дорожньою розміткою.
Згідно законодавства, вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування та є комунальною власністю. Створення зручних та безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міст та інших населених пунктів, організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання цих вулиць і доріг за встановленими для них стандартами та нормами є обов’язком органів місцевого самоврядування.
Останні новини Чернігівщини
Патрульні виявили нетверезу водійку під час комендантської години 17:08
Учора під час комендантської години, патрулюючи вулицею Парковою інспектори зупинили автомобіль Mitsubishi ASX.
У Нацполіції завершився тренінг із розвитку якісної ветеранської політики за підтримки Уряду Великої Британії 16:27
У межах реалізації Проєкту «Реформування сектору цивільної безпеки в Україні» за підтримки Уряду Великої Британії відбувся п’ятиденний навчальний тренінг для помічників керівників з питань ветеранської політики в регіонах на тему «Адвокація інтересів захисників і захисниць у діяльності Національної поліції України».
Молодь з малих територіальних громад Чернігівщини отримала ще сім президентських грантів 15:35
Ще сім представників молоді з малих територіальних громад Чернігівської області отримали гранти Президента України. Відповідний Указ №724/2026 Володимир Зеленський підписав 14 серпня.
Чернігівські спортсмени здобули сім медалей на чемпіонаті України зі стрільби кульової 14:54
З 09 до 15 серпня у Вінниці відбувся чемпіонат України серед спортсменів 2008 року народження та молодших зі стрільби кульової.
Уряд виділив майже 33,5 млн грн для прикордонних громад Чернігівщини 14:02
Днями уряд виділив 2,3 млрд грн для підтримки прифронтових громад. Дотацію розподілили між обласними бюджетами та бюджетами 179 територіальних громад прифронтових регіонів.