Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 листопада, 10:30:53

Прокуратура повертає державі водний об’єкт, наданий орендареві в порушення закону

11.04.2015   10:37

Прокуратурою Ічнянського району 9 квітня заявлено до суду позов про скасування укладеного в обхід законодавства договору оренди земельної ділянки з водоймами площею понад 10 га.

Встановлено, що договір оренди земельної ділянки водного фонду на території Ічнянської міської ради для рибогосподарських потреб строком на 49 років укладено з фізичною особою на підставі розпорядження голови Ічнянської районної державної адміністрації, виданого в березні 2014 року.

У той же час, Закон України «Про аквакультуру», який набрав чинності з 1 липня 2013 року, чітко розмежував повноваження по розпорядженню землями водного фонду для риборозведення, закріпивши їх за обласними державними адміністраціями. Також цей закон визначив, що такий орендар має обиратися через процедуру торгів.

Тобто у даному випадку голова райдержадміністрації видав розпорядження про надання земельної ділянки водного фонду в оренду з перевищенням своїх повноважень.

З огляду на це, прокуратура доводитиме в суді, що такі розпорядчий акт і правовстановлюючі документи є незаконними, а водойму має бути повернуто в розпорядження держави.

Останні новини Чернігівщини

29 листопада - День електронного привітання

29 листопада - День електронного привітання 09:37

Чудеса технологій зближують людей.

Виявлено 640 нових випадків COVID-19

Виявлено 640 нових випадків COVID-19 16:46

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 28 листопада в області зафіксовано 640 нових випадків підтвердженого діагнозу COVID-19.

Про вдосконалення та оптимізацію мережі ЦНАПів на Чернігівщині

Про вдосконалення та оптимізацію мережі ЦНАПів на Чернігівщині 13:20

Реформа децентралізації та адміністративно-територіального устрою передбачає реформування системи надання адміністративних послуг.