Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 11 грудня, 01:10:50

За втручання прокуратури орендна плата за користування більш ніж 1000 га землі приведена у відповідність до вимог законодавства

09.04.2015   10:14

Після внесення прокуратурою Бахмацького району позову до суду в інтересах держави відповідач виконав позовні вимоги, не чекаючи судового рішення. Підприємство-орендар, яке використовує в цьому районі більше 1000 га землі, добровільно зобов’язалося сплачувати за оренду земель на рівні, встановленому законодавством.

7 квітня обласний господарський суд припинив провадження по цій справі у зв’язку з повним виконанням позовних вимог прокурора.

Із квітня минулого року українське законодавство вимагає встановлення для господарюючих суб’єктів орендної плати за землю на рівні, не меншому за 3% від її вартості.

У даному випадку орендна за договором, укладеним 10 років тому, становила  0,28% від вартості землі (близько 20 тис грн на рік). Це в 10 разів менше за її мінімальний розмір, передбачений сучасним законодавством. Вимоги орендодавця про зміну умов договору підприємство ігнорувало.

Після початку розгляду справи в суді суб’єкт господарювання, розуміючи законність заявлених позовних вимог, все-таки уклав з Головним управлінням Держземагентства у Чернігівській області додаткову угоду, в якій зобов’язався сплачувати за оренду землі 4% від її нормативної грошової оцінки, що становить 626 тис грн на рік.


Довідково:

Кошти, що сплачуються за оренду земель запасу сільських рад, пропорційно розподіляються між місцевими бюджетами різних рівнів.

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини