Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 листопада, 14:41:08

За втручання прокуратури орендна плата за користування більш ніж 1000 га землі приведена у відповідність до вимог законодавства

09.04.2015   10:14

Після внесення прокуратурою Бахмацького району позову до суду в інтересах держави відповідач виконав позовні вимоги, не чекаючи судового рішення. Підприємство-орендар, яке використовує в цьому районі більше 1000 га землі, добровільно зобов’язалося сплачувати за оренду земель на рівні, встановленому законодавством.

7 квітня обласний господарський суд припинив провадження по цій справі у зв’язку з повним виконанням позовних вимог прокурора.

Із квітня минулого року українське законодавство вимагає встановлення для господарюючих суб’єктів орендної плати за землю на рівні, не меншому за 3% від її вартості.

У даному випадку орендна за договором, укладеним 10 років тому, становила  0,28% від вартості землі (близько 20 тис грн на рік). Це в 10 разів менше за її мінімальний розмір, передбачений сучасним законодавством. Вимоги орендодавця про зміну умов договору підприємство ігнорувало.

Після початку розгляду справи в суді суб’єкт господарювання, розуміючи законність заявлених позовних вимог, все-таки уклав з Головним управлінням Держземагентства у Чернігівській області додаткову угоду, в якій зобов’язався сплачувати за оренду землі 4% від її нормативної грошової оцінки, що становить 626 тис грн на рік.


Довідково:

Кошти, що сплачуються за оренду земель запасу сільських рад, пропорційно розподіляються між місцевими бюджетами різних рівнів.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 10:45

23 листопада відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Олександра Кодоли.

У Чернігові створені дві патронатні родини

У Чернігові створені дві патронатні родини 10:34

Чернігівці, які відчувають внутрішню потребу і спроможність стати патронатними батьками-вихователями для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, можуть запропонувати свої кандидатури та реалізуватися в такій діяльності. Про це розповіла заступниця начальника міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Людмила Мазур.

Раїса Піскун - бронзова призерка Чемпіонату Європи-2020 з боксу серед молоді

Раїса Піскун - бронзова призерка Чемпіонату Європи-2020 з боксу серед молоді 10:24

Збірна України завоювала на чемпіонаті Європи 2020 з боксу серед молоді 15 нагород. 3 золоті, 5 срібних і 7 бронзових медалей.

На Чернігівщині розгорнуто 1237 ліжко-місць для госпіталізації хворих на COVID-19

На Чернігівщині розгорнуто 1237 ліжко-місць для госпіталізації хворих на COVID-19 10:09

З них 42,4% забезпечені подачею кисню - на 196 ліжок йде централізована подача, крім того, в розпорядженні лікарень є 319 кисневих концентраторів.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 09:42

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини