Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 листопада, 20:54:38

За втручання прокуратури орендна плата за користування більш ніж 1000 га землі приведена у відповідність до вимог законодавства

09.04.2015   10:14

Після внесення прокуратурою Бахмацького району позову до суду в інтересах держави відповідач виконав позовні вимоги, не чекаючи судового рішення. Підприємство-орендар, яке використовує в цьому районі більше 1000 га землі, добровільно зобов’язалося сплачувати за оренду земель на рівні, встановленому законодавством.

7 квітня обласний господарський суд припинив провадження по цій справі у зв’язку з повним виконанням позовних вимог прокурора.

Із квітня минулого року українське законодавство вимагає встановлення для господарюючих суб’єктів орендної плати за землю на рівні, не меншому за 3% від її вартості.

У даному випадку орендна за договором, укладеним 10 років тому, становила  0,28% від вартості землі (близько 20 тис грн на рік). Це в 10 разів менше за її мінімальний розмір, передбачений сучасним законодавством. Вимоги орендодавця про зміну умов договору підприємство ігнорувало.

Після початку розгляду справи в суді суб’єкт господарювання, розуміючи законність заявлених позовних вимог, все-таки уклав з Головним управлінням Держземагентства у Чернігівській області додаткову угоду, в якій зобов’язався сплачувати за оренду землі 4% від її нормативної грошової оцінки, що становить 626 тис грн на рік.


Довідково:

Кошти, що сплачуються за оренду земель запасу сільських рад, пропорційно розподіляються між місцевими бюджетами різних рівнів.

Останні новини Чернігівщини

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій 15:44

13 листопада поточного року, відбулася урочиста передача двох службових автомобілів «Renault Duster» для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі 15:36

Відповідне рішення на засіданні Верховної Ради 13 листопада підтримали 240 народних депутатів.

Чернігівський пологовий будинокзустрічав

Чернігівський пологовий будинокзустрічав "ранніх пташок" 12:54

Саме так іноді лагідно називають діточок, що народилися передчасно.

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради 12:28

Під час здійснення представницьких повноважень, Коропським відділом Бахмацької місцевої прокуратури встановлено, що на території Билського старостинського округу Коропської селищної ради знаходиться нерухоме майно, а саме нежитлова будівля, яке має ознаки безхазяйності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини