Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 10 грудня, 05:08:05

Відбулося чергове засідання громадської ради при Ніжинській районній державній адміністрації

08.04.2015   14:05

У засіданні брало участь 15 членів громадської ради з 19-ти. Також були присутні: перший заступник голови Ніжинської райдержадміністрації Сергій Батрак, начальник Ніжинського районного земельного управління Тамраз Арвахі, представник Ніжинської міжрайонної екологічної інспекції Володимир Олукуватий, повідомляє Асоціація "Об'єднання підприємств Ніжинщини".

Тамраз Арвахі доповів про стан використання земельних ресурсів у районі. Водні ресурси у районі з його слів майже не використовуються. На запитання, хто використовує лісосмуги на полях і біля доріг, які масово випилюються, він повідомив, що лісосмуги не є лісовими насадженнями, а є захисними спорудами і фактично безгоспні. З цього приводу висловив думку, що за лісосмугами мають доглядати користувачі полів, до яких вони прилягають.

Озвучено проблему відсутності вільних ділянок під забудову, як у Ніжині, так і у районі, але водночас є багато покинутих ділянок і напіврозвалених будинків.

З цього приводу громадська рада на пропозицію Миколи Шкурка проголосувала за ініціювання спрощення процедури переведення покинутих приватних ділянок до комунальної власності з подальшою передачею у користування.

Говорили про безконтрольне випилювання лісів, що знаходяться у користуванні обласного комунального підприємства “Ніжинрайагролісництво”. Керівник екологічної служби підтвердив негативний вплив вирубки дерев на екологічну ситуацію, але пояснив, що вони нічого не роблять, оскільки діє мораторій на проведення перевірок.

У зв’язку з викладеним  громадська рада прийняла рішення з подачі Юрія Римського ініціювати переведення КП “Ніжинрайагролісництво” під контроль району, а не області як є тепер.

Також член громадської ради Микола Шкурко пропонував висунути до компетентних державних органів пропозицію про збільшення штрафних санкцій за порушення лісового, земельного і водного законодавства, але голосуванням рада рішення не прийняла.

Далі Сергій Батрак розповів про адміністративну реформу. Він розповів, що у Ніжинському районі є 7-8 самодостатніх сільських громад, що можуть самостійно фінансово забезпечуватися. Для оптимізації використання бюджету району доцільно було б маленьким сільським громадам об’єднатися у більші. Але сільські громади не хочуть єднатися.  Отже потрібне владне вольове рішення.

У цьому зв’язку була схвалена пропозиція  Миколи Шкурка про підтримку і прискорення проведення територіальної реформи.

Обговорили проблему  транспортного сполучення у районі. Громадська рада на пропозицію Миколи Науменка прийняла рішення ініціювати переведення функції надання дозволів і ліцензій на транспортні послуги від обласної адміністрації до районної.

Член громадської ради Володимир Ювко запропонував у зв’язку з призначенням головою облдержадміністрації Валерія Куліча висунути голову Громадської ради при Ніжинській РДА Миколу Науменка на посаду голови Ніжинської районної державної адміністрації. Микола Шкурко запропонував провести розширене засідання громадської ради за участю всіх кандидатів на цю посаду. Громадська рада підтримала цї пропозиції.

Таким чином,  Громадська рада прийняла перші рішення . Які будуть дії – залежатиме вже від новопризначеного очільника району.

На наступному засіданні, що відбудеться 23 квітня 2015 року, четвер, о 15 годині, вирішили обговорити такі питання:

1. Про план заходів до Дня пам’яті та примирення і дня Перемоги;
2. Заслухати представника Ніжинської райдержадміністрації про комунальну власність у районі;
3. Заслухати інформацію про висунення кандидатів на голову Ніжинської райдержадміністрації.
4. Різне.
 

Останні новини Чернігівщини

В чернігівському Пункті Незламності малеча долучилась до конкурсу малюнку

В чернігівському Пункті Незламності малеча долучилась до конкурсу малюнку "Я у безпеці з МВС" 15:35

Сьогодні один із чернігівських Пунктів Незламності став осередком не тільки тепла та світла, але й творчості та навчання.

Майже 1,8 мільярди гривень отримали бюджети Чернігівщини  у листопаді 2022 року

Майже 1,8 мільярди гривень отримали бюджети Чернігівщини у листопаді 2022 року 14:43

У листопаді поточного року платниками податків Чернігівської області сплачено до бюджетів усіх рівнів майже 1,8 млрд грн податків та зборів, що на 27,6 відс. або на 384 млн грн більше, ніж у листопаді минулого року.

АМУ: рішення суду щодо Атрошенка нівелює антикорупційне законодавство

АМУ: рішення суду щодо Атрошенка нівелює антикорупційне законодавство 14:41

Відсторонення міського голови Чернігова Владислава Атрошенка від посади за рішенням суду - безпрецедентний випадок в історії незалежної Україні, який носить політичний характер і несе загрозу місцевому самоврядуванню, демократії та правам всіх громадян України. З такою заявою виступило правління Асоціації міст України

За 11 місяців у Чернігівській області працевлаштувлися більше 8 тисяч працівників

За 11 місяців у Чернігівській області працевлаштувлися більше 8 тисяч працівників 14:36

Саме стільки громадян області забезпечено роботою, з них близько 700 оперативно, до набуття статусу безробітного.

Архітектор з Чилі допомагатиме відновлювати Чернігівщину

Архітектор з Чилі допомагатиме відновлювати Чернігівщину 10:23

Перспективи співпраці щодо відбудови Чернігівської області обговорили сьогодні на онлайн-зустрічі перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем та чилійський архітектор Крістіан Віттіг. Участь у зустрічі також взяли представники профільних структурних підрозділів ОВА.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини