Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 листопада, 15:18:38

Відбулося чергове засідання громадської ради при Ніжинській районній державній адміністрації

08.04.2015   14:05

У засіданні брало участь 15 членів громадської ради з 19-ти. Також були присутні: перший заступник голови Ніжинської райдержадміністрації Сергій Батрак, начальник Ніжинського районного земельного управління Тамраз Арвахі, представник Ніжинської міжрайонної екологічної інспекції Володимир Олукуватий, повідомляє Асоціація "Об'єднання підприємств Ніжинщини".

Тамраз Арвахі доповів про стан використання земельних ресурсів у районі. Водні ресурси у районі з його слів майже не використовуються. На запитання, хто використовує лісосмуги на полях і біля доріг, які масово випилюються, він повідомив, що лісосмуги не є лісовими насадженнями, а є захисними спорудами і фактично безгоспні. З цього приводу висловив думку, що за лісосмугами мають доглядати користувачі полів, до яких вони прилягають.

Озвучено проблему відсутності вільних ділянок під забудову, як у Ніжині, так і у районі, але водночас є багато покинутих ділянок і напіврозвалених будинків.

З цього приводу громадська рада на пропозицію Миколи Шкурка проголосувала за ініціювання спрощення процедури переведення покинутих приватних ділянок до комунальної власності з подальшою передачею у користування.

Говорили про безконтрольне випилювання лісів, що знаходяться у користуванні обласного комунального підприємства “Ніжинрайагролісництво”. Керівник екологічної служби підтвердив негативний вплив вирубки дерев на екологічну ситуацію, але пояснив, що вони нічого не роблять, оскільки діє мораторій на проведення перевірок.

У зв’язку з викладеним  громадська рада прийняла рішення з подачі Юрія Римського ініціювати переведення КП “Ніжинрайагролісництво” під контроль району, а не області як є тепер.

Також член громадської ради Микола Шкурко пропонував висунути до компетентних державних органів пропозицію про збільшення штрафних санкцій за порушення лісового, земельного і водного законодавства, але голосуванням рада рішення не прийняла.

Далі Сергій Батрак розповів про адміністративну реформу. Він розповів, що у Ніжинському районі є 7-8 самодостатніх сільських громад, що можуть самостійно фінансово забезпечуватися. Для оптимізації використання бюджету району доцільно було б маленьким сільським громадам об’єднатися у більші. Але сільські громади не хочуть єднатися.  Отже потрібне владне вольове рішення.

У цьому зв’язку була схвалена пропозиція  Миколи Шкурка про підтримку і прискорення проведення територіальної реформи.

Обговорили проблему  транспортного сполучення у районі. Громадська рада на пропозицію Миколи Науменка прийняла рішення ініціювати переведення функції надання дозволів і ліцензій на транспортні послуги від обласної адміністрації до районної.

Член громадської ради Володимир Ювко запропонував у зв’язку з призначенням головою облдержадміністрації Валерія Куліча висунути голову Громадської ради при Ніжинській РДА Миколу Науменка на посаду голови Ніжинської районної державної адміністрації. Микола Шкурко запропонував провести розширене засідання громадської ради за участю всіх кандидатів на цю посаду. Громадська рада підтримала цї пропозиції.

Таким чином,  Громадська рада прийняла перші рішення . Які будуть дії – залежатиме вже від новопризначеного очільника району.

На наступному засіданні, що відбудеться 23 квітня 2015 року, четвер, о 15 годині, вирішили обговорити такі питання:

1. Про план заходів до Дня пам’яті та примирення і дня Перемоги;
2. Заслухати представника Ніжинської райдержадміністрації про комунальну власність у районі;
3. Заслухати інформацію про висунення кандидатів на голову Ніжинської райдержадміністрації.
4. Різне.
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській області проводять комплексну перевірку системи оповіщення

У Чернігівській області проводять комплексну перевірку системи оповіщення 12:58

24 листопада Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації буде проводитись комплексна технічна перевірка територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення Чернігівської області з передачею всіх команд та учбових повідомлень цивільного захисту до керівного складу районів та міст обласного значення.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 10:45

23 листопада відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Олександра Кодоли.

У Чернігові створені дві патронатні родини

У Чернігові створені дві патронатні родини 10:34

Чернігівці, які відчувають внутрішню потребу і спроможність стати патронатними батьками-вихователями для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, можуть запропонувати свої кандидатури та реалізуватися в такій діяльності. Про це розповіла заступниця начальника міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Людмила Мазур.

Раїса Піскун - бронзова призерка Чемпіонату Європи-2020 з боксу серед молоді

Раїса Піскун - бронзова призерка Чемпіонату Європи-2020 з боксу серед молоді 10:24

Збірна України завоювала на чемпіонаті Європи 2020 з боксу серед молоді 15 нагород. 3 золоті, 5 срібних і 7 бронзових медалей.

На Чернігівщині розгорнуто 1237 ліжко-місць для госпіталізації хворих на COVID-19

На Чернігівщині розгорнуто 1237 ліжко-місць для госпіталізації хворих на COVID-19 10:09

З них 42,4% забезпечені подачею кисню - на 196 ліжок йде централізована подача, крім того, в розпорядженні лікарень є 319 кисневих концентраторів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини