Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 10 грудня, 04:06:53

Керівництво УМВС та директори автошкіл разом боротимуться з корупцією

08.04.2015   08:07Агенцiя

Начальник Управління МВС в Чернігівській області Едуард Альохін та його заступник по громадській безпеці Роман Пицків обговорили з директорами автошкіл шляхи подолання корупції. Він зібрав в Управлінні 80 директорів автошкіл області для конструктивної розмови.

Темою зустрічі у форматі «без краваток» стало обговорення шляхів збільшення прозорості роботи автошкіл та спрощення процедури отримання посвідчення водія.

Едуард Альохін розповів присутнім про своє бачення шляхів реформування системи ДАІ і ВРЕР (відділів реєстраційно-екзаменаційної роботи), а також попросив директорів автошкіл підключитися до процесу, оскільки вони знають всю систему зсередини.

- Відколи я обійняв посаду начальника УМВС, найчастіше чую від громадян одне питання: коли нарешті скінчиться бєспрєдєл в реєстраційно-екзаменаційних підрозділах ДАІ? - прямо заявив Едуард Альохін. - Я знаю, що сьогодні успішне складання іспитів майбутніми водіями у багатьох випадках прямо залежить від здачі ними потрібної суми грошей. І ви, керівники автошкіл, нерідко включені в цей ганебний процес як проміжна ланка. Розумію, що вам самим не під силу змінити ситуацію, і нікого зараз не звинувачую. Але повідомляю про нашу готовність подолати проблему. Тут є два шляхи: або переконати розумних людей діяти чесно, або вмикати міліцейські важелі, тобто документувати правопорушення і притягувати винних до кримінальної відповідальності. Другий варіант довший, жорсткий і болісний. Я порадився з Романом Ігоревичем і поки що схиляюся до першого шляху.

Діалог вийшов продуктивним, але, як і очікувалося, непростим. Гості висловили готовність і бажання боротися з корупцією в цій галузі, але водночас вказали на ряд моментів, змінити які має повноваження тільки начальник УМВС.

Мова йшла і про виживання учбових закладів в сучасних умовах, і про  незрозумілі платежі, які вимагають у курсантів автошкіл, і про складні  екзаменаційні білети. Прозвучала думка, що навіть водій з багаторічним стажем навряд чи б сьогодні здав на права.

Присутні висловили думку, що нинішня система здачі екзаменів спеціально налаштована таким чином, щоб курсант ні в якому разі не відповів на всі питання з першого разу.

Це у свою чергу створює підґрунтя для корупції. Адже хтось готовий до переекзаменування, а комусь простіше покласти в конверт певну суму і отримати водійське посвідчення.

Заступник начальника - начальник міліції громадської безпеки УМВС в області Роман Пицків погодився з цією тезою. Недавно декілька бійців спецбатальйону «Чернігів» якраз отримували права, тому він володіє ситуацією про умови здачі екзамену у ВРЕР, так би мовити, з перших уст.

Роман Пицків зауважив, що нині першочергова задача полягає саме у знищенні корупційних схем, які перетворюють отримання посвідчення водія на складне і дороге задоволення. І подібні зустрічі - це початок процесу.

Підсумовуючи результати зустрічі, начальник Управління МВС в області Едуард Альохін запевнив присутніх, що налаштований жорстко боротися з корупцією в ДАІ та ВРЕР, але для цього потрібна підтримка директорів автошкіл. Схема проста - міліція ламає систему заробляння грошей на автолюбителях, а школи готують освічених сумлінних водіїв.

Останні новини Чернігівщини

В чернігівському Пункті Незламності малеча долучилась до конкурсу малюнку

В чернігівському Пункті Незламності малеча долучилась до конкурсу малюнку "Я у безпеці з МВС" 15:35

Сьогодні один із чернігівських Пунктів Незламності став осередком не тільки тепла та світла, але й творчості та навчання.

Майже 1,8 мільярди гривень отримали бюджети Чернігівщини  у листопаді 2022 року

Майже 1,8 мільярди гривень отримали бюджети Чернігівщини у листопаді 2022 року 14:43

У листопаді поточного року платниками податків Чернігівської області сплачено до бюджетів усіх рівнів майже 1,8 млрд грн податків та зборів, що на 27,6 відс. або на 384 млн грн більше, ніж у листопаді минулого року.

АМУ: рішення суду щодо Атрошенка нівелює антикорупційне законодавство

АМУ: рішення суду щодо Атрошенка нівелює антикорупційне законодавство 14:41

Відсторонення міського голови Чернігова Владислава Атрошенка від посади за рішенням суду - безпрецедентний випадок в історії незалежної Україні, який носить політичний характер і несе загрозу місцевому самоврядуванню, демократії та правам всіх громадян України. З такою заявою виступило правління Асоціації міст України

За 11 місяців у Чернігівській області працевлаштувлися більше 8 тисяч працівників

За 11 місяців у Чернігівській області працевлаштувлися більше 8 тисяч працівників 14:36

Саме стільки громадян області забезпечено роботою, з них близько 700 оперативно, до набуття статусу безробітного.

Архітектор з Чилі допомагатиме відновлювати Чернігівщину

Архітектор з Чилі допомагатиме відновлювати Чернігівщину 10:23

Перспективи співпраці щодо відбудови Чернігівської області обговорили сьогодні на онлайн-зустрічі перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем та чилійський архітектор Крістіан Віттіг. Участь у зустрічі також взяли представники профільних структурних підрозділів ОВА.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини