Прокуратурою забезпечено ефективне викриття та розслідування корупційних злочинів
У двох нещодавно розпочатих кримінальних провадженнях щодо осіб, викритих правоохоронними органами при одержанні неправомірної вигоди, цим особам вже повідомлено про підозру.

Прокуратурою Чернігівської області на минулому тижні вручено повідомлення про підозру посадовій особі місцевого самоврядування одного з сіл Корюківського району, викритій при одержанні хабара у 1000 доларів США.
На даний час досудовим розслідуванням встановлено, що дана особа не тільки одержала неправомірну вигоду за дозвільний документ щодо відведення громадянину земельної ділянки в центрі села, а й виготовила фальшиве рішення сесії сільської ради про надання відповідного дозволу.
У повідомленні про підозру неправомірні дії сільського голови кваліфіковано за ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (службове підроблення та одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище).
Також минулого тижня слідчим за погодженням з прокурором оголошено про підозру працівникові Менської виправної колонії, який за незаконну винагороду в розмірі 1000 гривень передав засудженому два мобільних телефони. При цьому він достовірно знав, що в установах виконання покарань зберігати мобільні телефони засудженим офіційно заборонено; більше того, посадовою інструкцією на цього працівника покладався обов’язок вилучати в засуджених заборонені предмети.
Службовець виправної колонії набув статусу підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди).
У обох цих кримінальних провадженнях про корупційні злочини триває робота над завершенням досудового розслідування.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).