Громадяни мають право користаються додатковими процесуальними правами
Громадяни мають право користаються додатковими процесуальними правами при проведенні досудового розслідування та судового розгляду у кримінальних провадженнях у сфері приватного обвинувачення.

Міською прокуратурою у поточному році здійснювалося процесуальне керівництво досудовим розслідуванням та підтримано держане обвинувачення під час розгляду Деснянським районним судом міста Чернігова кримінального провадження за обвинуваченням громадянина К у вчиненні злочину передбаченого ст. 185 КК України, а саме таємному викраденні чужого майна.
Даному мешканцю Чернігівщини за вчинення вищевказаного злочину призначено покарання у вигляді 100 годин громадських робіт.
Дане кримінальне провадження здійснювалося у формі приватного обвинувачення, оскільки вчинено членом сім’ї потерпілої особи.
Статтею 477 КПК України визначено, що кримінальні провадження у формі приватного обвинувачення можуть бути розпочаті лише на підставі заяви потерпілого щодо визначених у цій статті кримінальних правопорушень.
Таким чином, заява потерпілого є єдиним законним приводом для початку кримінального провадження у формі приватного обвинувачення. Якщо потерпілим є неповнолітня особа або особа, яка визнана в установленому законом порядку недієздатною чи обмежено дієздатною, або яка через хворобу, фізичні або психічні вади чи з інших поважних причин не може сама подати заяву, її може подати його законний представник.
Однією з особливостей даного виду кримінальних проваджень є можливість у потерпілого та його представника на стадії досудового розслідування у відповідності до п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України відмовитися від обвинувачення. За результатами такої відмови кримінальне провадження за даним обвинуваченням підлягає закриттю.
Крім того, в кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення, відповідно до ч. 3, 5 ст. 469 КПК України в будь який момент після повідомлення особі про підозру і до виходу суду до нарадчої кімнати для ухвалення вироку, між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена угода про примирення.
Прокуратурою міста у поточному році у формі приватного обвинувачення за ст. 185 КК України направлено до суду та підтримано державне обвинувачення більше ніж у 11 провадженнях, значна частина з яких розглянута судами по угоді про примирення між потерпілим та обвинуваченим.
Таким чином, вищезазначені норми КПК України дають можливість вичерпати конфлікт між його учасниками на будь якій стадії кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.
Останні новини Чернігівщини
Консультанти громад Чернігівщини з ментального здоров’я в межах Дня спільнодії ознайомилися з провідними надавачами послуг в сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення 17:32
В обласній лікарні цього року запрацювало реабілітаційне відділення «RECOVERY». Тут відновлюються поранені військові. Облаштоване – коштом БО «Фонд Віктора Пінчука – Соціальна Ініціатива».
7 медалей здобули юні спортсмени на чемпіонаті України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное 16:48
З 09 до 13 липня в Умані відбувся Командний чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное.
За втручання прокуратури у державну власність повернуто захисну споруду 16:22
За втручання органів прокуратури забезпечено виконання рішення суду щодо повернення до державної власності приміщення протирадіаційного укриття.