Нелегальна зброя – загроза суспільству
Після революційних подій в країні та початку антитерористичної операції на сході держави зброя стала об’єктом гострої уваги всього суспільства та буденним явищем.

Безумовно, це вплинуло і на зростання вільного незаконного обігу зброї на мирній території держави.
Виникає запитання “що відбувається зі зброєю сьогодні?” і “як це вплине на суспільство завтра”?
Правом придбання мисливської гладкоствольної зброї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку, а мисливської нарізної зброї - 25-річного віку, на холодну та пневматичну зброю - 18-річного віку. Порядок придбання такої зброї детально регулюється Наказом Мністерства внутрішніх справ України № 622 від 21.08.1998 року.
Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за незаконний обіг вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин, холодної зброї.
Однак зачасту громадяни не усвідомлюють відповідальності та вважають, що знайшовши або придбавши десь нелегально зброю, вибухівку, вони використовуватимуть її для самозахисту або просто зберігатимуть. Така самовпевненість інколи може призводити до невідворотних наслідків.
Так, 55-річний мешканець Чернігова незаконно виготовив кастет, який відноситься до холодної зброї та ходив з ним по місту. Зловмисник був затриманий працівниками міліції, коли серед білого дня розмахував кастетом, намагаючись таким чином налякати перехожих, з якими виникла суперечка.
За даним фактом відкрито кримінальне провадження, обвинувальний акт у якому направлено до суду. То ж правопорушник постане перед судом.
Однак, необхідно зазначити, що особи, які вчинили злочин, пов'язаний з незаконним поводженням зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ст. 263 Кримінального кодексу України), звільняються від кримінальної відповідальності, якщо вони добровільно здали ці речі органам влади. При цьому добровільним здавання є тоді, коли воно вчинене за власною волею, незалежно від мотивів, однак не у зв’язку з тим, що органами влади виявлено факт зберігання відповідних предметів. Тому слід закликати громадян бути правосвідомими та у разі, якщо в них з тих чи інших причин опинилася нелегальна зброя, бойові припаси або вибухові речовини, здати їх до правоохоронних органів.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.