Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 жовтня, 10:11:34

Нелегальна зброя – загроза суспільству

25.03.2015   16:02Агенцiя

Після революційних подій в країні та початку антитерористичної операції на сході держави зброя стала об’єктом гострої уваги всього суспільства та буденним явищем.

Безумовно, це вплинуло і на зростання вільного незаконного обігу зброї на мирній території держави.
Виникає запитання “що відбувається зі зброєю сьогодні?” і “як це вплине на суспільство завтра”?

Правом придбання мисливської гладкоствольної зброї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку, а мисливської нарізної зброї - 25-річного віку, на холодну та пневматичну зброю - 18-річного віку. Порядок придбання  такої зброї детально регулюється Наказом Мністерства внутрішніх справ України № 622 від 21.08.1998 року.

Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за незаконний обіг вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин, холодної зброї.

Однак зачасту громадяни не усвідомлюють відповідальності та вважають, що знайшовши або придбавши десь нелегально зброю, вибухівку, вони використовуватимуть її для самозахисту або просто зберігатимуть. Така самовпевненість інколи може призводити до невідворотних наслідків.

Так, 55-річний мешканець Чернігова незаконно виготовив кастет, який відноситься до холодної зброї та ходив з ним по місту. Зловмисник був затриманий працівниками міліції, коли серед білого дня розмахував кастетом, намагаючись таким чином налякати перехожих, з якими виникла суперечка.
За даним фактом відкрито кримінальне провадження, обвинувальний акт у якому направлено до суду. То ж правопорушник постане перед судом.

Однак, необхідно зазначити, що особи, які вчинили злочин, пов'язаний з незаконним поводженням зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ст. 263 Кримінального кодексу України), звільняються від кримінальної відповідальності, якщо вони добровільно здали ці речі органам влади. При цьому добровільним здавання є тоді, коли воно вчинене за власною волею, незалежно від мотивів, однак не у зв’язку з тим, що органами влади виявлено факт зберігання відповідних предметів. Тому слід закликати громадян бути правосвідомими та у разі, якщо в них з тих чи інших причин опинилася нелегальна зброя, бойові припаси або вибухові речовини, здати їх до правоохоронних органів.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулося засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулося засідання виконавчого комітету 09:21

29 жовтня відбулося чергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Чернігів: з 1 листопада рух автотранспорту вулицею Мстиславською від Київської стає одностороннім - у напрямку вул. Шевченка

Чернігів: з 1 листопада рух автотранспорту вулицею Мстиславською від Київської стає одностороннім - у напрямку вул. Шевченка 09:13

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради, сьогодні 29 жовтня, прийняв рішення щодо введення з 1 листопада одностороннього руху транспортних засобів на ділянці дороги вул. Мстиславської від вул. Київської до вул. Шевченка в напрямку останньої.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:56

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 29 жовтня до 8:00 30 жовтня 2020 року.

Протягом 9 місяців Держпродспоживслужба обстежила понад 17560 об'єктів нагляду щодо виконання ними протиепідемічних вимог

Протягом 9 місяців Держпродспоживслужба обстежила понад 17560 об'єктів нагляду щодо виконання ними протиепідемічних вимог 08:40

Фахівці Держпродспоживслужби у сфері санітарного законодавства від початку року виконали значний обсяг роботи для запобігання розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-2019, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2.