Нелегальна зброя – загроза суспільству
Після революційних подій в країні та початку антитерористичної операції на сході держави зброя стала об’єктом гострої уваги всього суспільства та буденним явищем.

Безумовно, це вплинуло і на зростання вільного незаконного обігу зброї на мирній території держави.
Виникає запитання “що відбувається зі зброєю сьогодні?” і “як це вплине на суспільство завтра”?
Правом придбання мисливської гладкоствольної зброї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку, а мисливської нарізної зброї - 25-річного віку, на холодну та пневматичну зброю - 18-річного віку. Порядок придбання такої зброї детально регулюється Наказом Мністерства внутрішніх справ України № 622 від 21.08.1998 року.
Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за незаконний обіг вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин, холодної зброї.
Однак зачасту громадяни не усвідомлюють відповідальності та вважають, що знайшовши або придбавши десь нелегально зброю, вибухівку, вони використовуватимуть її для самозахисту або просто зберігатимуть. Така самовпевненість інколи може призводити до невідворотних наслідків.
Так, 55-річний мешканець Чернігова незаконно виготовив кастет, який відноситься до холодної зброї та ходив з ним по місту. Зловмисник був затриманий працівниками міліції, коли серед білого дня розмахував кастетом, намагаючись таким чином налякати перехожих, з якими виникла суперечка.
За даним фактом відкрито кримінальне провадження, обвинувальний акт у якому направлено до суду. То ж правопорушник постане перед судом.
Однак, необхідно зазначити, що особи, які вчинили злочин, пов'язаний з незаконним поводженням зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ст. 263 Кримінального кодексу України), звільняються від кримінальної відповідальності, якщо вони добровільно здали ці речі органам влади. При цьому добровільним здавання є тоді, коли воно вчинене за власною волею, незалежно від мотивів, однак не у зв’язку з тим, що органами влади виявлено факт зберігання відповідних предметів. Тому слід закликати громадян бути правосвідомими та у разі, якщо в них з тих чи інших причин опинилася нелегальна зброя, бойові припаси або вибухові речовини, здати їх до правоохоронних органів.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.