Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 жовтня, 10:14:27

Проблема однієї людини – "хвороба" всієї держави

25.03.2015   07:26Агенцiя

Наркоманія є «раковою пухлиною» нашого суспільства, оскільки щороку кількість осіб, що притягується до кримінальної відповідальності за злочини у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів невпинно зростає.

Цифри вражають: щодня Чернігівським міськвідділом міліції реєструється за півдесятка кримінальних проваджень за фактом вчинення вказаних злочинів. Лише з початку року в місті засуджено 21 особа. Прокуратурою міста здійснюється процесуальне керівництво та підтримується державне обвинувачення у цих провадженнях.

Більшість людей, що потрапляють в орбіту кримінального переслідування, є хворими на наркоманію.
Вчинивши злочин один раз, ці особи в подальшому перебувають під контролем органів внутрішніх справ. І якщо вперше особу здебільшого засуджують умовно, то вдруге чи втретє реального строку покарання не уникнути.

Так, вироком Деснянського районного суду міста Чернігова від 11.02.2015 чернігівця визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України та призначено покарання у вигляді реального позбавлення волі на 3 роки 10 місяці. Особа є наркозалежною та проходить відповідне лікування. Проте закон не передбачає іншого шляху, окрім реального відбуття покарання.

Довідка: ст. 309 КК України передбачає відповідальність за незаконний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів без мети збуту. Санкція ч. 2 цієї статті передбачає відповідальність за повторне вчинення злочину та безальтернативне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулося засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулося засідання виконавчого комітету 09:21

29 жовтня відбулося чергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Чернігів: з 1 листопада рух автотранспорту вулицею Мстиславською від Київської стає одностороннім - у напрямку вул. Шевченка

Чернігів: з 1 листопада рух автотранспорту вулицею Мстиславською від Київської стає одностороннім - у напрямку вул. Шевченка 09:13

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради, сьогодні 29 жовтня, прийняв рішення щодо введення з 1 листопада одностороннього руху транспортних засобів на ділянці дороги вул. Мстиславської від вул. Київської до вул. Шевченка в напрямку останньої.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:56

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 29 жовтня до 8:00 30 жовтня 2020 року.

Протягом 9 місяців Держпродспоживслужба обстежила понад 17560 об'єктів нагляду щодо виконання ними протиепідемічних вимог

Протягом 9 місяців Держпродспоживслужба обстежила понад 17560 об'єктів нагляду щодо виконання ними протиепідемічних вимог 08:40

Фахівці Держпродспоживслужби у сфері санітарного законодавства від початку року виконали значний обсяг роботи для запобігання розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-2019, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2.