Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 листопада, 06:20:27

Гетьмана Мазепу влада у Чернігові вшанувати не прийшла

21.03.2015   10:09

Крім начальника одного відділу міської ради, інші керівні чиновники міста та області вшанувати гетьмана Мазепу до його пам'ятника на Валу не прийшли. Пам'ятник, до речі, єдиний в Україні (крім села на Київщині), повідомляє Інтернет-портал "Сіверщина".

Для Чернігова гетьмана Іван Мазепа зробив надзвичайно багато - навіть Троїцький собор, у якому тепер засідає московська церква, збудований на кошти, надані гетьманом. А відомий дослідник Сергій Павленко стверджує, що гетьман Мазепа навіть зображений у цьому соборі - в образі Іоанна Предтечі.

Секретар Чернігівської єпархії УПЦ Київського патріархату отець Роман Кіник та клірик собору святої Катерини отець Євген Орда відслужили літію за гетьманом. Захід провів голова обласної організації Народного Руху, вчений секретар Національного архітектурно- історичного заповідника "Чернігів стародавній" Сергій Черняков.

В Колегіумі заповідник спільно з обласним товариством "Просвіта" імені Т.Шевченка та заповідником "Батурин - гетьманська столиця" відкрив виставку, присвячену великому гетьману.

Останні новини Чернігівщини

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту 15:20

18 листопада відбулась щотижнева понеділкова нарада голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка з керівниками структурних підрозділів ОДА.

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі 14:59

Східноєвропейський національний університет ім.Лесі Українки започаткував проект «Мюзик темпус» метою якого є презентація української музичної культури у світовому просторі та співпраця з іноземними виконавцями. Також презентація невеликих міст України.

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій 13:35

Упродовж минулого тижня з 11 по 18 листопада щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області знаходилось на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу, 58 одиниць основної та спеціальної техніки.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада

Ніжин: щотижнева оперативна нарада 13:04

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови Ніжина з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Оліника.

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста 12:58

На підтримку 19 громадських організацій Чернігова наступного року з міського бюджету буде спрямовано загалом 3,619 млн грн. Відповідний проект Програми підтримки громадських організацій погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини