Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 лютого, 17:56:22

Єдиний волонтерський центр удосконалює свою роботу

12.03.2015   12:56Агенцiя

Волонтерство — справа шляхетна і цілком добровільна. З усвідомленням того, що ця гібридна війна не скінчиться так швидко, як хотілося б, до багатьох людей приходить і бажання діяти, допомагати захисникам України, їх сім’ям та вимушеним переселенцям. Хтось долучається до разових акцій, хтось залишається у цьому русі надовго.

Як зауважив у ході прес-конференції один з активістів волонтерського руху Чернігівщини Сергій Воробйов, єдиний волонтерський центр створювався, щоб об’єднати й скоординувати діяльність різних організацій. І це завдання ЄВЦ виконав.

На певному етапі співпраці між підрозділами ЄВЦ виникло недостатнє розуміння, тому кілька з них полишили центр. Але він продовжує діяти. Більше того, волонтери планують вже найближчим часом офіційно зареєструвати свою громадську організацію, розробляють її статут, логотип, сайт. І паралельно удосконалюють свою роботу, запроваджують нові стандарти діяльності й відкритої звітності.

На переконання Сергія Воробйова, довіра людей має базуватися на довірі до організації в цілому, а не до конкретної людини. Тому в єдиному волонтерському центрі зараз працюють над тим, щоб зробити свою діяльність максимально відкритою і прозорою.

Для цього запровадили кількаступеневий захист скриньок для збору коштів. По-перше, такі скриньки завірені печаткою центру. По-друге, опломбовані. Кожна пломба має свій номер, за яким можна визначити місце розташування скриньки та відповідальну за неї особу. Уточнити цю інформацію можна на сайті волонтерського центру evc.cn.ua. Він перебуває ще на стадії розробки, але сторінка з інформацією про скриньки вже діє.

Так само діє і сторінка зі звітами волонтерів про рух коштів. Тут можна знайти відомості як про надходження пожертв (незалежно від того, яким чином вони зроблені: готівкою чи на банківську картку волонтерів), так і про їх витрачання. Згодом запрацює і сторінка, на якій буде видно, що саме і до якого саме військового підрозділу передали волонтери.

Про інший, технічний напрямок діяльності волонтерів розповіли Геннадій та Віктор Обушні. Як відзначалося, на відміну від ворожої армії, для нас дорогим і безцінним є кожне життя. Тому волонтери, що мають хист до техніки, перейнялися проблемою захисту гусеничної техніки від кумулятивних снарядів. Група співавторів разом з військовими практиками створила таку систему захисту. Вони розробили протикумулятивні зйомні екрани для гусеничної військової техніки. Конструкція розроблена таким чином, що не лише захищає, а й дозволяє транспортувати техніку залізницею чи заводити в бокси на ремонт чи зберігання.

Вартість виготовлення й монтажу такого екрану на одну бронемашину — близько 20 тисяч гривень.

За словами волонтерів, кошти на обладнання двох одиниць техніки вони вже мають. Чекають тільки виділення відповідних машин. Планують, що роботи будуть виконані підприємствами області на волонтерських засадах.

Розробкою вже зацікавилися у Рівному та Маріуполі.

Останні новини Чернігівщини

Львівський апеляційний суд заборонив Владиславу Атрошенку обіймати посаду міського голови Чернігова протягом року

Львівський апеляційний суд заборонив Владиславу Атрошенку обіймати посаду міського голови Чернігова протягом року 12:43

Міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку заборонили обіймати відповідну посаду строком на один рік.

За матеріалами СБУ судитимуть російського агента, який збирав інформацію про переміщення ЗСУ 10:09

Слідчі Управління СБ України в Чернігівській області завершили досудове розслідування стосовно мешканця прикордоння, який приховано збирав інформацію про місця дислокації та переміщення українських військ на території Чернігівщини та Київщини.

«Слугу Народу» на Чернігівщині очолив В’ячеслав Чаус

«Слугу Народу» на Чернігівщині очолив В’ячеслав Чаус 09:55

Обов’язки голови Чернігівської обласної організації партії «Слуга Народу» покладено на В’ячеслава Чауса, який є головою Чернігівської ОВА.

1 лютого - цей день в Україні та в світі

1 лютого - цей день в Україні та в світі 09:52

ДЕНЬ 343 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 343 RUSSIAN AGRESSION

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів 09:50

Вчора, 30 січня, російські війська продовжували обстрілювати прикордоння Чернігівської та Сумської областей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини