Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 грудня, 02:39:57

Активісти взялись за перевірку послуг по оформленню паспортів

11.03.2015   12:11

Ніжинське об’єднання “Самопоміч” спільно з ГО “Ніжинське Антикорупційне Бюро” відповідно до спільної програми “Стоп корупція” здійснили перевірку законності надання послуг та їх вартості, які надаються при оформленні паспортів громадянина України для виїзду за кордон Ніжинським міськрайонним відділом управління Державної міграційної служби України (паспортний стіл).

Перевірка здійснювалась спільно з Ніжинським МВ УМВС України в Чернігівській області. Під час перевірки встановлено, що в приміщенні ДМС (паспортного столу) працює і друга установа – дочірнє підприємство ДП “Документ”, яке фактично на платній основі надає громадянам ті ж самі послуги, які повинні надаватись паспортною службою безкоштовно. Під час перевірки були опитані громадяни, які стояли в черзі на оформлення і отримання паспортів. Було встановлено, що громадяни сплачують обов’язкові платежі передбачені чинним законодавством (461, 15 гривень – за оформлення звичайного паспорту для виїзду за кордон, 518, 15 гривень – біометричного) і необов’язкові платежі, а всього на загальну суму, більше ніж на 715 гривень.

Таким чином, ДМС (паспортний стіл) фактично перекладає свої функціональні обов’язки на ДП “Документ” і люди вимушені сплачувати зайві кошти за послуги, які вони повинні отримувати безкоштовно. Працівники ДМС (паспортного столу) не обтяжують себе роз’ясненнями для громадян про необов’язковість платежів за послуги ДП “Документ” і видають спільний рахунок на оплату послуг ДМС і ДП “Документ” Таким чином, громадяни переплачують при оформленні паспорту для виїзду за кордон зайві кошти в розмірі: 253 гривні 85 коп – за звичайний для виїзду за кордон та 196 гривень 85 коп. – за біометричний. На даний час триває перевірка законності діяльності ДП “документ” правоохоронними органами.

В разі неналежного реагування з боку міліції на встановлені порушення в роботі Ніжинського ДМС, буде відповідна реакція з боку громадськості та місцевих активістів.

Останні новини Чернігівщини

 За минулу добу в Чернігівській області виявлено 133 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 133 нових випадки COVID-19 17:28

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 1 грудня в області зафіксовано 133 нових випадки COVID-19. Зокрема 77 — у Чернігівському районі (в тому числі 65 — у Чернігові), 20 — у Корюківському, 19 — у Прилуцькому, 12 — у Новгород-Сіверському районі та 5 — у Ніжинському. 48 захворілих госпіталізовані.

На Чернігівщині ухвалено регіональну програму боротьби з амброзіє

На Чернігівщині ухвалено регіональну програму боротьби з амброзіє 17:23

30 листопада депутати обласної ради на пленарному засіданні сесії підтримали і ухвалили запропоновану Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області регіональну цільову програму боротьби з карантинним бур’яном - амброзією полинолистою, розраховану на 2022-2026 роки.

Інформація про розстріл мігрантів у Чорнобильській зоні - ФЕЙК

Інформація про розстріл мігрантів у Чорнобильській зоні - ФЕЙК 17:17

У мережі Інтернет почало ширитися відео, на якому, начебто, зняті тепловізійною камерою кадри розстрілу групи осіб.

Продовжується облаштування wim-майданчика для зважування фур поблизу Ніжина

Продовжується облаштування wim-майданчика для зважування фур поблизу Ніжина 12:32

На автомобільній дорозі Р-67 Чернігів - Ніжин - Прилуки - Пирятин між селами Талалаївка та Хвилівка Ніжинського району облаштовується другий в області WIM-майданчик для автоматичного зважування вантажівок у русі.

Вироком суду призначено покарання жінці за незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів з  метою збуту до установи з виконання покарань

Вироком суду призначено покарання жінці за незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів з метою збуту до установи з виконання покарань 12:23

Вироком Новозаводського районного суду м.Чернігова від 29.11.2021 жительку одного з сіл Чернігівського району та області визнано винною у незаконному придбанні та зберіганні наркотичних засобів з метою збуту (ч.2 ст.307 КК України).