Прокуратурою Чернігівської області виявлено незаконну приватизацію земельних ділянок за рахунок лісу на території пам’ятки археології
Прокуратурою Чернігівської області 20 лютого розпочато кримінальне провадження щодо службових осіб Держземагентства в області та відділу Держземагентства у Козелецькому районі.

Діючи умисно в інтересах третіх осіб, вони незаконно, всупереч вимогам ст. ст. 84, 116, 122, 149 Земельного кодексу України та ст. 17 Закону України «Про охорону культурної спадщини», передали у власність чотирьом фізичним особам земельні ділянки із земель державної власності лісогосподарського та історико-культурного призначення. У подальшому набувачі ділянок продали їх мешканцю Києва.
Землі, за рахунок яких приватизовано чотири ділянки для садівництва, перебувають у постійному користуванні ДП «Козелецьрайагролісгосп». Окрім того, на них розташована пам’ятка археології місцевого значення «Поселення-посад городища м. Лутава», VI-I тис. до н. е., ІХ-Х ст. ст.
За нормами Земельного кодексу України та Закону України «Про охорону культурної спадщини», надавати такі землі у приватну власність заборонено.
Попередня правова кваліфікація дій службових осіб, які привели до незаконного відчуження земельних ділянок — ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).
Досудове розслідування в цьому кримінальному провадженні доручено органам МВС, процесуальне керівництво здійснюватиме прокуратура області.
Одночасно прокуратурою з метою повернення земель до державної власності підготовлено позови до суду.
Останні новини Чернігівщини
Забезпечення мобільним зв’язком та інтернетом: на Чернігівщині працювала команда Мінцифри та Мінрегіону 12:44
Стан покриття мобільним зв’язком, оптичним інтернетом в Чернігівській області, особливо в період тривалих відключень електроенергії, обговорювали 15 жовтня на зустрічі в ОВА.
СБУ викрила ще 4 організаторів «ухилянтських схем» на півночі України 12:02
Служба безпеки України заблокувала нові схеми ухилення від мобілізації та затримала 4-х організаторів оборудок.
Чернігівщина прийняла учасників навчального туру від EdUP 11:07
Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту днями став майданчиком для ще одного етапу освітньої Каруселі від проєкту EdUP.
Вберегли людей від смертельної небезпеки: вибухотехніки поліції Чернігівщини знешкодили бойові частини ворожих ударних безпілотників 10:45
Співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини вкотре успішно відпрацювали виклики за фактами виявлення нерозірваних бойових частин ворожих ударних безпілотників, збитих Силами оборони України у Чернігівській області.
«єВідновлення» на Чернігівщині: комісії громад дистанційно обстежили близько 70 зруйнованих осель на територіях активних бойових дії 10:23
Днями на брифінгу у медіацентрі ОВА йшла мова про поточні результати програми «єВідновлення» на Чернігівщині.