Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 11:09:05

Запобігти підлітковій злочинності – справа спільна і відповідальна

19.02.2015   08:29

Про актуальність профілактичної роботи з дітьми та їхніми родинами йшлося на засіданні круглого столу з назвою «Координація діяльності правоохоронних органів міста та громадськості щодо профілактичної роботи з неповнолітніми, які перебувають на обліку у Чернігівському міському відділі кримінально-виконавчої інспекції», що пройшло 18 лютого в Чернігівській міській раді з ініціативи міської спостережної комісії.

Звертаючись до учасників круглого столу, заступник міського голови – керуючий справами виконкому Станіслав Віхров зазначив, що основним завданням міського відділу кримінально-виконавчої інспекції є здійснення виконання вироків щодо засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, та контроль за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням. Як правило, це вихідці з соціально неблагополучних сімей. «На теперішній час у відділі існує проблема щодо виконання вироків неповнолітніми засудженими», - підкреслив голова спостережної комісії.

За його інформацією, на початку 2014 року таких засуджених було семеро, протягом минулого року на облік поставлено ще вісім, із них четверо звільнено від відбування покарання на підставі Закону України  «Про амністію у 2014 році» та ще четверо досягли повноліття.

Переважна кількість осіб даної категорії перебувають на обліку за вчинення тяжких злочинів. У минулому році два підлітки в період відбуття іспитового строку скоїли повторні злочини, які кваліфікуються кримінальним законодавством України, як тяжкі, один із неповнолітніх, що скоїв повторний злочин, має статус сироти.

Станом на сьогоднішній день, на обліку Чернігівського міського відділу кримінально-виконавчої інспекції перебуває п’ять засуджених, із них двоє сиріт, один підліток із неповної сім’ї, один виховується глухонімими батьками інвалідами. Наймолодшому підобліковому 15 років.

Заступник начальника Чернігівського міського відділу кримінально-виконавчої інспекції Юлія Василенко детально розповіла про роботу підрозділу. Зокрема, вона повідомила, що основна увага приділяється профілактичній роботі з вказаною категорією засуджених, яка проводиться спільно з громадськими організаціями, державними службами та правоохоронними органами. Однак часто виникає багато проблемних питань, які потребують обговорення і визначення шляхів вирішення, як на виконавчому так і на законодавчому рівнях.

На думку регіонального координатора Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області, члена спостережної комісії Алли Лепехи, варто домагатися для неповнолітніх покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. Це підтримуватиме курс України до Європейської спільноти, де керуються міжнародними правовими нормами щодо неповнолітніх.

У обговоренні взяли участь представники управління Державної пенітенціарної служби України у Чернігівській області, міського відділу УМВС, Чернігівського СІЗО, прокуратури м. Чернігова, міського центру для дітей, сім'ї та молоді, відділів у справах дітей районних у місті рад та члени спостережної комісії. Кожен представив роботу власного підрозділу в зазначеному напрямку.

Серед пропозицій щодо покращання ефективності роботи прозвучали, зокрема, потреба ранньої профілактики, активнішої позиції навчальних закладів, посилення взаємодії між службами.

Захід мав на меті консолідувати зусилля всіх державних інституцій, громадських та релігійних організацій міста Чернігова на позитивне вирішення питань, пов’язаних із профілактикою правопорушень та спрямованих на зменшення скоєння злочинів неповнолітніми групи ризику.

Останні новини Чернігівщини

За 10 місяців на рахунки платників Чернігівщини відшкодовано 962,5 млн грн ПДВ

За 10 місяців на рахунки платників Чернігівщини відшкодовано 962,5 млн грн ПДВ 10:10

За результатами перевірок упереджено безпідставно задекларовану до відшкодування суму ПДВ у розмірі 63,5 млн гривень.

Для військовослужбовців-контрактників звели нові комфортні оселі

Для військовослужбовців-контрактників звели нові комфортні оселі 09:46

До Дня Збройних Сил України мають заселити військовослужбовців-контрактників в перший із трьох гуртожитків поліпшеного типу в Гончарівському гарнізоні, що на Чернігівщині.

Проведено навчальний семінар з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу

Проведено навчальний семінар з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу 09:32

19 листопада в приміщенні Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено навчальний семінар “Модуль "Кабінет адвоката БПД".

Спецшкола олімпійського резерву у Чернігові отримала оновлений стадіон

Спецшкола олімпійського резерву у Чернігові отримала оновлений стадіон 09:17

Після закінчення робіт з реконструкції Держархбудінспекція прийняла в експлуатацію оновлений стадіон Спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву «Юність» в місті Чернігові.

Демографічна ситуація в Чернігівській області в січні–вересні 2019 року. ДОВІДКА

Демографічна ситуація в Чернігівській області в січні–вересні 2019 року. ДОВІДКА 09:05

На 1 жовтня 2019 року чисельність наявного населення Чернігівської області, за оцінкою, становила 995,1 тис. осіб. Дві третини з них проживали в міських поселеннях.