Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 10:52:48

Запобігти підлітковій злочинності – справа спільна і відповідальна

19.02.2015   08:29

Про актуальність профілактичної роботи з дітьми та їхніми родинами йшлося на засіданні круглого столу з назвою «Координація діяльності правоохоронних органів міста та громадськості щодо профілактичної роботи з неповнолітніми, які перебувають на обліку у Чернігівському міському відділі кримінально-виконавчої інспекції», що пройшло 18 лютого в Чернігівській міській раді з ініціативи міської спостережної комісії.

Звертаючись до учасників круглого столу, заступник міського голови – керуючий справами виконкому Станіслав Віхров зазначив, що основним завданням міського відділу кримінально-виконавчої інспекції є здійснення виконання вироків щодо засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, та контроль за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням. Як правило, це вихідці з соціально неблагополучних сімей. «На теперішній час у відділі існує проблема щодо виконання вироків неповнолітніми засудженими», - підкреслив голова спостережної комісії.

За його інформацією, на початку 2014 року таких засуджених було семеро, протягом минулого року на облік поставлено ще вісім, із них четверо звільнено від відбування покарання на підставі Закону України  «Про амністію у 2014 році» та ще четверо досягли повноліття.

Переважна кількість осіб даної категорії перебувають на обліку за вчинення тяжких злочинів. У минулому році два підлітки в період відбуття іспитового строку скоїли повторні злочини, які кваліфікуються кримінальним законодавством України, як тяжкі, один із неповнолітніх, що скоїв повторний злочин, має статус сироти.

Станом на сьогоднішній день, на обліку Чернігівського міського відділу кримінально-виконавчої інспекції перебуває п’ять засуджених, із них двоє сиріт, один підліток із неповної сім’ї, один виховується глухонімими батьками інвалідами. Наймолодшому підобліковому 15 років.

Заступник начальника Чернігівського міського відділу кримінально-виконавчої інспекції Юлія Василенко детально розповіла про роботу підрозділу. Зокрема, вона повідомила, що основна увага приділяється профілактичній роботі з вказаною категорією засуджених, яка проводиться спільно з громадськими організаціями, державними службами та правоохоронними органами. Однак часто виникає багато проблемних питань, які потребують обговорення і визначення шляхів вирішення, як на виконавчому так і на законодавчому рівнях.

На думку регіонального координатора Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області, члена спостережної комісії Алли Лепехи, варто домагатися для неповнолітніх покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. Це підтримуватиме курс України до Європейської спільноти, де керуються міжнародними правовими нормами щодо неповнолітніх.

У обговоренні взяли участь представники управління Державної пенітенціарної служби України у Чернігівській області, міського відділу УМВС, Чернігівського СІЗО, прокуратури м. Чернігова, міського центру для дітей, сім'ї та молоді, відділів у справах дітей районних у місті рад та члени спостережної комісії. Кожен представив роботу власного підрозділу в зазначеному напрямку.

Серед пропозицій щодо покращання ефективності роботи прозвучали, зокрема, потреба ранньої профілактики, активнішої позиції навчальних закладів, посилення взаємодії між службами.

Захід мав на меті консолідувати зусилля всіх державних інституцій, громадських та релігійних організацій міста Чернігова на позитивне вирішення питань, пов’язаних із профілактикою правопорушень та спрямованих на зменшення скоєння злочинів неповнолітніми групи ризику.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.