Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 січня, 16:34:54

Запобігти підлітковій злочинності – справа спільна і відповідальна

19.02.2015   08:29

Про актуальність профілактичної роботи з дітьми та їхніми родинами йшлося на засіданні круглого столу з назвою «Координація діяльності правоохоронних органів міста та громадськості щодо профілактичної роботи з неповнолітніми, які перебувають на обліку у Чернігівському міському відділі кримінально-виконавчої інспекції», що пройшло 18 лютого в Чернігівській міській раді з ініціативи міської спостережної комісії.

Звертаючись до учасників круглого столу, заступник міського голови – керуючий справами виконкому Станіслав Віхров зазначив, що основним завданням міського відділу кримінально-виконавчої інспекції є здійснення виконання вироків щодо засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, та контроль за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням. Як правило, це вихідці з соціально неблагополучних сімей. «На теперішній час у відділі існує проблема щодо виконання вироків неповнолітніми засудженими», - підкреслив голова спостережної комісії.

За його інформацією, на початку 2014 року таких засуджених було семеро, протягом минулого року на облік поставлено ще вісім, із них четверо звільнено від відбування покарання на підставі Закону України  «Про амністію у 2014 році» та ще четверо досягли повноліття.

Переважна кількість осіб даної категорії перебувають на обліку за вчинення тяжких злочинів. У минулому році два підлітки в період відбуття іспитового строку скоїли повторні злочини, які кваліфікуються кримінальним законодавством України, як тяжкі, один із неповнолітніх, що скоїв повторний злочин, має статус сироти.

Станом на сьогоднішній день, на обліку Чернігівського міського відділу кримінально-виконавчої інспекції перебуває п’ять засуджених, із них двоє сиріт, один підліток із неповної сім’ї, один виховується глухонімими батьками інвалідами. Наймолодшому підобліковому 15 років.

Заступник начальника Чернігівського міського відділу кримінально-виконавчої інспекції Юлія Василенко детально розповіла про роботу підрозділу. Зокрема, вона повідомила, що основна увага приділяється профілактичній роботі з вказаною категорією засуджених, яка проводиться спільно з громадськими організаціями, державними службами та правоохоронними органами. Однак часто виникає багато проблемних питань, які потребують обговорення і визначення шляхів вирішення, як на виконавчому так і на законодавчому рівнях.

На думку регіонального координатора Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області, члена спостережної комісії Алли Лепехи, варто домагатися для неповнолітніх покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. Це підтримуватиме курс України до Європейської спільноти, де керуються міжнародними правовими нормами щодо неповнолітніх.

У обговоренні взяли участь представники управління Державної пенітенціарної служби України у Чернігівській області, міського відділу УМВС, Чернігівського СІЗО, прокуратури м. Чернігова, міського центру для дітей, сім'ї та молоді, відділів у справах дітей районних у місті рад та члени спостережної комісії. Кожен представив роботу власного підрозділу в зазначеному напрямку.

Серед пропозицій щодо покращання ефективності роботи прозвучали, зокрема, потреба ранньої профілактики, активнішої позиції навчальних закладів, посилення взаємодії між службами.

Захід мав на меті консолідувати зусилля всіх державних інституцій, громадських та релігійних організацій міста Чернігова на позитивне вирішення питань, пов’язаних із профілактикою правопорушень та спрямованих на зменшення скоєння злочинів неповнолітніми групи ризику.

Останні новини Чернігівщини

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів 09:50

Вчора, 30 січня, російські війська продовжували обстрілювати прикордоння Чернігівської та Сумської областей.

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій 09:27

Чернігівські редактори про новий закон “Про медіа” чули, деякі вже почали ознайомлюватися та вивчати як він вплине в подальшому на роботу. Більшість позитивно сприймають головну ідею нового закону - впорядкування діяльності різних видів медіа в Україні. Водночас, висловлюють застереження щодо реалізації на практиці окремих норм закону, зокрема, щодо створення наглядових рад для комунальних ЗМІ та наскільки суттєве стане посилення державного регулювання і впливу на редакції, в тому числі на онлайн медіа.

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти 09:20

Сьогодні до одного з підрозділів Прилуцького районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області на екскурсію завітали ліцеїсти варвинського ліцею №2.

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року»

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року» 09:10

Чернігівська міська ЦБС оголошує прийом заявок на участь у щорічному літературному конкурсі «Книга року-2022». До участі запрошуються автори книг, виданих у 2022 році, а також рукописів, які ще не вийшли друком.

 Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL»

Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL» 09:08

Жителі Киїнської громади, які відновлюють зруйновані чи постраждалі через війну оселі, отримали сьогодні мінеральну вату для утеплення.