Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 11 квітня, 21:32:52

Чому підлітки все частіше стають злочинцями?

14.02.2015   10:48

У 2014 році у місті Чернігові збільшився рівень підліткової злочинності на 37,8%. Так, упродовж вказаного періоду підлітками вчинено 62 кримінальних порушення (проти 45 у 2013 році). Протягом 2014 року обліковано 3 факти вбивств та 9 розбоїв. Із 20 у 2013 році до 33 у 2014 році зросла кількість крадіжок.

Причин такої поведінки дітей безліч, зокрема: недостатні заходи щодо забезпечення зайнятості підлітків, які не мають постійних доходів і джерел для існування, організації їх дозвілля і відпочинку, працевлаштування у вільний від навчання час і під час канікул; неналежне запобігання негативним проявам серед неповнолітніх, у тому числі, пияцтва, наркоманії, дитячій бездоглядності і безпритульності.

На жаль, часто і самі батьки не створюють необхідні умови для проживання та виховання дітей у сім'ї.

Прокуратурою міста здійснюються заходи щодо протидії підлітковій злочинності та оперативного завершення досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми.
Особливо вразив чернігівців факт умисного вбивства вчительки, вчиненого неповнолітнім із корисливих мотивів 31.03.2014 в м. Чернігові по вул. Ак. Павлова.

Слідчим відділом Чернігівського МВ УМВС України та прокуратурою міста у стислі строки зібрано необхідні докази на підтвердження вини останнього та скеровано обвинувальний акт до суду.

В ході судового розгляду прокуратурою міста вину обвинуваченого доведено повністю. Судом постановлено вирок, яким обвинуваченого визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого п. 6 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство з корисливих мотивів) та призначено йому покарання у вигляді 14 років 10 місяців позбавлення волі.

Причин вчинення вказаного злочину неповнолітнім багато, в тому числі і неналежна профілактична робота із ним в учбовому закладі та недостатнє виконання батьками батьківських обов’язків стосовно виховання своєї дитини.

У 2014 році прокуратурою міста спільно із слідчим відділом Чернігівського МВ УМВС України закінчено 50 кримінальних проваджень, щодо злочинів, вчинених неповнолітніми, з них до суду направлено: 27 – з обвинувальним актом, 8 – з угодою про примирення, 2 – з клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності.

З метою усунення порушень щодо неналежної профілактичної роботи серед підлітків, схильних до вчинення кримінальних правопорушень у 2014 році керівникам закладів освіти та Чернігівського МВ УМВС України в Чернігівській області прокуратурою міста внесено 5 подань, за результатами розгляду 12 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, права 198 дітей поновлено.

Останні новини Чернігівщини

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років 11:46

Туристичний портал Budget Travel склав список із десяти чудес світу, які можуть зникнути до 2040 року.

Cмачні рецепти вихідного дня: 8 корисних сніданків в банці 11:21

Сніданок у банці - це дуже класно. По-перше, смачно й корисно, по-друге, дуже просто, а головне - його можна приготувати з вечора, заощадивши дорогоцінні ранкові хвилини для чогось більш приємного, наприклад, для сну.

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня 11:11

12 квітня - молодий Місяць. У цей день утримайтеся від починань, великих фізичних і емоційних навантажень. Можна планувати, мріяти і подумки моделювати бажане майбутнє.