Весняне водопілля на Чернігівщині очікується низьким і пройде у межах русел річок
Весняне водопілля цьогоріч за рівнями і витратами води буде нижчим і значно нижчим за середнє, близьким до минулорічного та без значних негативних наслідків, повідомляє Чернігівський обласний центр гідрометеорології.

Про це свідчить комплексний аналіз чинників весняного водопілля, які склалися на середину лютого поточного року (нестабільні і низькі снігозапаси, неглибоке промерзання ґрунту, близьке до норми зволоження його метрового шару, понижена поточна водність річок).
За даними снігомірної зйомки 10 лютого висота снігового покриву в басейні річок Дніпро та Десна не перевищує 10 см, а запаси води у ньому дорівнюють 1-17 мм. Це загалом менше за норму на цю дату і значно менше за снігозапаси, що формують середнє весняне водопілля.
Глибина промерзання ґрунту менша за середні показники і станом на 10 лютого переважно дорівнює 20-50 см. У басейнах Верхнього Дніпра і Десни за межами України промерзання ґрунту становить 30-70 см.
Внаслідок зимових відлиг відбулося суттєве поповнення запасів вологи у метровому шарі ґрунту до середніх багаторічних показників.
На річках області утримується зимова межень з незначними коливаннями рівнів води, які проходять у межах їх русел. Поточні рівні значно нижчі за відмітки виходу води на заплаву. Льодові явища відмічаються у вигляді неповного льодоставу (товщина криги не перевищує 10-15 см), закраїн, заберегів.
За інформацією фахівців, під час формування весняного водопілля не слід очікувати підтоплень заплавних територій. Водопілля може пройти переважно у межах русел річок. Загрози часткових затоплень територій населених пунктів, будівель, об’єктів господарювання і інфраструктури тощо річковими водами немає. Руйнування льодоставу і проходження льодоходу також не несе загрози для прируслових територій і об’єктів.
За прогнозами, якщо надалі не відновиться снігонакопичення, а весною не випадатимуть значні дощі, то існує висока ймовірність формування на малих і середніх річках області дуже низького чи навіть слабко вираженого водопілля, що може загострювати екологічний стан річок.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.