Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 04:29:22

Хто виграє у війні з пам'ятниками?

28.01.2015   18:45Агенцiя

До 97-ої річниці бою під Крутами у Чернігові актуалізувалося питання про пам'ятники радянським діячам на Алеї Героїв.

Про вирішення цього питання власними силами заявили представники "Правого сектору". Крім того, оголосила про намір 29 січня провести смолоскипну ходу і міська організація Української студентської спілки. Планується, що захід розпочнеться пізно ввечері від "Мегацентру" і завершиться поблизу Катерининської церкви. Тож існує ризик, що звична Алея Героїв може перетворитися на алею повалених погрудь.

Дискусія щодо необхідності реконструкції зони відпочинку у центрі міста цього тижня стартувала з ініціативи громадськості. Чернігівські історики сказали свою точку зору – радянські військові та революційні діячі, увіковічені на постаментах, досить суперечливі у реаліях української історії, мало вивчені, і для прийняття рішення про демонтаж пам'ятників потребують на місцевому рівні просвітницької кампанії. Йшлося і про виважений підхід, а також, чи варто замінити їх іншими пам'ятниками. До речі, тільки постаті Василя Сенька та Михайла Кирпоноса не викликають сумнівів щодо перебування на Алеї Героїв. Встановлювалися пам'ятники у центрі Чернігова упродовж 1968 – 1989 років, найбільше – чотири погруддя (Щорсу, Подвойському, Кропив'янському та Антонову-Овсієнко) встановлено у 1977 році. Окремі із бюстів з'явилися в обласному центрі Чернігівщини за рішенням Ради Міністрів УРСР. Як зазначалося під час "круглого столу" з обговорення цього питання, на відміну від типових по багатьох містах пам'ятників Леніна, ці мають мистецьку цінність, хоч і є пам'ятками місцевого значення. Виготовлені деякі з них із бронзи, інші – з граніту.

Спосіб вирішення питання стане для чернігівців своєрідним іспитом. Адже зруйновані пам'ятники стануть, у першу чергу, "яскравими картинками" для російських телеканалів, які вкотре звинуватять українців у варварстві та не здатності вирішувати суперечності цивілізованими методами.

Водночас, у спілкуванні координатор "Правого сектору" Максим Конашевич зазначив, що вирішити долю пам'ятників у місті мають громадські слухання, і найбільш доречним він вважає передачу бюстів до музею. Представник організації Українська студентська спілка Дмитро Скрипка також повідомив, що під час своїх акцій у Чернігові молодь не планує зносити пам'ятники на Алеї Героїв.

Чи співпадають слова і справи громадських активістів, покаже час…


Синельник Ірина

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини