Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 березня, 20:46:55

Прокуратура на захисті прав громадян у сфері охорони здоров’я

24.01.2015   11:26Агенцiя

Відповідно до статті 49 Конституції України кожен громадянин має право на охорону здоров'я, медичне страхування та медичну допомогу. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я така допомога повинна надаватися безоплатно.

Потурання цим нормам обумовлено не тільки відсутністю належного фінансування зі сторони держави.

Як засвідчили прокурорські перевірки - налагоджена система стягнення з пацієнтів благодійних внесків у медичних закладах сприяла органам влади та місцевого самоврядування, лікувальним установам у бездіяльності по віднаходженню оптимальних шляхів для забезпечення належного фінансування медичної галузі області.

Так, тільки після прокурорського втручання Чернігівська міська лікарня № 3 вжила заходів до приватного товариства, яке протягом тривалого часу не платило орендуу плату, внаслідок цього утворилася заборгованість у розмірі 14 тис. грн..

Фінансування витрат на охорону здоров’я проводиться на рівні, який не дозволяє забезпечити на території регіону дотримання державних гарантій у сфері надання медичної допомоги громадянам.
У той же час, практика стягнення з пацієнтів коштів під виглядом благодійних існує майже у всіх медичних закладах області.

Зокрема, прокурором Ріпкинського району встановлено, що безоплатна медична допомога в районній лікарні фактично не надається, всі понесені лікарнею витрати відшкодовуються у вигляді благодійних внесків за медичне обстеження, стаціонарне лікування хворих. Так, оформлення на стаціонарне лікування, надання результатів аналізу баклабораторії, проходження медогляду здійснюється лише після надання квитанції про сплату коштів, в той час, коли ці послуги є безкоштовними та не входять до Переліку платних послуг, які можуть надаватися у таких закладах.
Подібні порушення мали місце у всіх медичних закладах м. Чернігова.

Системно порушуються прав ветеранів війни та осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на першочергове безоплатне зубопротезування. Зокрема, Ніжинським міжрайонним прокурором установлено, що замість безоплатного зубопротезування, громадянам, які відносяться до вказаної категорії надавалися лише знижки.

Неодноразово встановлювалися факти надання переваг при забезпеченні лікарськими засобами осіб, що мають однакове право на пільгове забезпечення медичними препаратами, чи видачі медичних препаратів за рахунок бюджетних коштів особам, яким вони не були призначені.

Зокрема, перевіркою Носівської центральної районної лікарні установлено факти видачі за рахунок бюджетних коштів медичних препаратів пацієнтам, яким вони не призначалися. Не вжито адекватних заходів для збереження мережі закладів охорони здоровя.

За втручання прокурора Талалаївського району (заявлено позов) упереджено незаконне скорочення ліжкового фонду центральної районної лікарні та реорганізації сільських лікарських амбулаторій в ФАПи (Болотницької, Березівської, Красноколядинської, Чернецької).

Виявлені порушення вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель» обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф при закупівлі скрапленого газу та обласною стоматологічною поліклінікою під час закупівлі предметів одягу та аксесуарів одягу з вулканізованої гуми ( переможцем визнано фірму, яка не мала необхідних конкурсних документів).
За прокурорського втручання відмінено аналогічно процедуру закупівлі хлібобулочних виробів Чернігівським обласним протитуберкульозним диспансером.

Установлено факти поділу предмета закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або взагалі застосування Закону «Про здійснення державних закупівель», що категорично заборонено ч. 2 ст. 4 цього Закону (закупівля Чернігівською міською лікарнею №-3 фотоплівки та фотохімікатів).

З метою на усунення виявлених порушень органами прокуратури області розпочато кримінальне провадження, до відповідальності притягнуто 28 осіб (переважна більшість головних лікарів медичних установ). До лікарів Семенівської районної лікарні, які допустили неналежний догляд та невчасне надання медичної допомоги хворим дітям, заявлено позови на суму понад півмільйона гривень. На даний час майже 200 тис. грн. присуджено до стягнення.
Робота на даному напрямку триває.

Останні новини Чернігівщини

В Україні почалася третя хвиля епідемії СOVID-19 - Денис Шмигаль

В Україні почалася третя хвиля епідемії СOVID-19 - Денис Шмигаль 17:48

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про початок третьої хвилі пандемії коронавірусу в Україні, яка може призвести до введення чергового локдауну.

Про публічні фінанси

Про публічні фінанси 17:28

Бюджетні кошти в радах громад - як формуються та витрачаються - перебували в центрі уваги під час друго заняття семінару "Організація роботи територіальної громади", що призначається для старост, депутатів та працівників апарату Михайло Коцюбинської седищної ради.

Облаштували у Чернігові нарколабораторію з виробництва психотропних речовин

Облаштували у Чернігові нарколабораторію з виробництва психотропних речовин 17:14

Судитимуть учасників злочинних угруповань, у яких вилучили понад 170 кг психотропних та наркотичних речовин.

Виявлено 167 нових випадків COVID-19

Виявлено 167 нових випадків COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 4 березня в області зафіксовано 167 нових випадків COVID-19.

У Чернігові більшість строковиків в перші місяці служби йдуть на контракт

У Чернігові більшість строковиків в перші місяці служби йдуть на контракт 16:59

Про призов на строкову службу, стан здоров’я призовників, допомогу військовим пенсіонерам та територіальну оборону кореспонденту АрміяInform розповів військовий комісар Чернігівського міського об’єднаного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Олег Гончарук.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини