Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 10 травня, 03:57:25

Кіборг розповів ліцеїстам Чернігова про війну. ВІДЕО

22.01.2015   12:39Агенцiя

До Чернігова у відпустку приїхав наймолодший з донецьких кіборгів - боєць першої танкової бригади - Роман Білошицький.

Рідня не бачила хлопця вже майже рік. Зустрічали його зі сльозами на очах.
А колишні вчителі запросили до ліцею, бо з героєм дуже хотіли побачитися теперішні учні.

Романові лише 21, а зустрічають його як поважного і довгоочікуваного гостя. Солдат стримує емоції. Каже - навчився на війні.
Там сентиментів собі не дозволяв - навіть коли на руках гинули побратими. А серце солдата зігрівали дзвінки від коханої та дитячі листи.

"У нас, у танкістів, зібралося саме від дітей цілий ящик малюнків. Ми вже не знали куди їх вішати", - говорить Роман Білошицький, боєць першої танкової бригади.

Він роздивляється старі фото й усміхається. В ліцеї залізничного транспорту - саме тут навчався Роман - хлопець не був уже три роки.


"До навчання відносився сумлінно. Особливо до математики. Тетяна Анатоліївна Ромичка ганяла. Але у нього достатній рівень", - говорить Тетяна Топорович, вчитель математики.

На зустріч із учнями ліцею Роман прийшов у повній бойовій амуніції. Розповідає - військовий вогнестійкий костюм йому подарували волонтери.

"Це танковий комбінезон, вже перевірили - він вогнетривкий, і тут вогнетривке. Воно майже не горить. Тут є спеціальне такі вставки через руки, щоб витащити, якщо раптом що. У нас один екіпаж загинув - витащити не встигли", - говорить Роман Білошицький, боєць першої танкової бригади.

Учні захоплено слухають молодого героя. Розпитують, як Роман із побратимами боронив Донецький аеропорт. Той не приховуючи розказує, як усе було.
Шкодує, що іноді їх стримували і не давали йти у бій.

"Можливість є, наказу немає. Ховайтесь але не стріляйте - ми навіть їхні розмови чуємо, але не стріляйте", - говорить Роман Білошицький, боєць першої танкової бригади.

Захищати Батькіщину, як це робить Роман, прагнуть нинішні ліцеїсти, навіть дівчата.

"У нас часто проводять виховні години і на історії ми говоримо про нинішню ситуацію в нашій країні", - говорить Катерина Прищеп, учениця.

Вдома Роман пробуде з місяць. А на початку лютого повернеться у зону АТО.

До того часу хлопець запланував провідати всіх рідних, друзів та побути поруч із коханою.

Ольга Корастильова, Новини, телеканал "Інтер".

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці

У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці 10:02

Поліцейські Чернігівського райуправління встановили та затримали зловмисника, який в одному з мікрорайонів Чернігова зґвалтував жінку, погрожуючи їй ножем. Затриманому повідомили про підозри у злочинах та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.

Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів

Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів 09:38

До урядової програми надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості Державна служба зайнятості доєдналась у 2023 році, а влітку 2025 року до них додалися гранти для підприємств, які оновлюють основні засоби виробництва, знищені або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Заступниця міського голови Вікторія Пекур обговорила зі студентами інструменти соціальних змін 09:36

Заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур 1 травня взяла участь у зустрічі зі студентською молоддю, тема якої «Від норми до практики: як лобіювати соціальні зміни через органи місцевої влади».

Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями

Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями 08:54

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із першим заступником Костянтином Мегемом, заступницею Жанною Шерстюк і керівниками профільних структурних підрозділів долучився до освітнього селектора під головуванням Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко. Модерував заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита.

Бюджети Чернігівщини у квітні 2026 року отримали 2,5 мільярди гривень податків та зборів 08:50

Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує кожному, хто сплатив податки, адже сьогодні це має особливу вагу. Попри всі воєнні ризики, постійні атаки росіян, пошкодження енергетичної інфраструктури, деяких виробничих потужностей, платники податків продемонстрували відповідальність перед країною

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини