На Чернігівщині, як і по всій Україні, стартувала соціальна акція "Квартира під охорону"
Про її мету журналістам розповів начальник Управління Державної служби охорони при УМВС України в Чернігівській області Ярослав Накопюк.
Яка мета акції та в який період можна скористатись 50 % знижкою?
- З метою посилення захисту майна громадян і протидії квартирним крадіжкам за дорученням Міністерства внутрішніх справ з 15 по 31 січня на території України проходить соціальні акція «Квартира під охорону». За умовами акції, у зазначений період підрозділи ДСО зможуть взяти Ваше житло під охорону за половину вартості монтажних послуг, а точніше — ви сплачуєте вартість охоронного обладнання, а монтажні роботи з обладнання помешкання сигналізацією фахівці підрозділів ДСО виконують за половину їх вартості – повідомив керівник управління. - Перш за все акція має на меті якомога більше помешкань громадян прийняти під охорону і тим самим припинити зростання квартирних крадіжок.
Чи існують способи, щоб самостійно протидіяти квартирним крадіжкам?
- Самостійно громадяни не в змозі захистити помешкання від непроханих гостей, адже досвідчені «домушники» відкриють будь-які замки, справа лише в часі та в їх професійності. Звісно, варто подбати про надійні замки та двері, проте дієвішим способом захисту помешкання житла є охоронна сигналізація. Про кількість майнових злочинів незахищених помешкань говорить сумна статистика крадіжок.
З чим пов’язано збільшення майнових злочинів та яка їх статистика за минулий рік?
- Збільшенню квартирних крадіжок передує багато факторів, перш за все економічний. Люди йдуть на крадіжки, щоб за короткий термін і без особливих зусиль поправити своє матеріальне становище.
За офіційними даними протягом 2014 року на території Чернігівської області зареєстровано 730 крадіжок з помешкань громадян, у тому числі – 238 з квартир. Крадіжок з об’єктів, які перебувають під охороною ДСО не допущено.
На сьогодні єдиним дієвим способом захисту майна громадян є підключення на пульт централізованого спостереження Державної служби охорони. Коли на пульт централізованого спостереження надходить «тривожний» сигнал, дана інформація одразу ж передається наряду групи затримання і за лічені хвилини міліціонери прибувають на місце події. Більш того, лише міліціонери ДСО мають право в разі необхідності застосовувати зброю та застосовувати відповідні дії для затримання злочинців,- говорить Ярослав Накопюк.- На об’єктах, які перебувають під охороною, встановлюються сучасні засоби сигналізації. Ми постійно працюємо над розширенням наших послуг і пропонуємо клієнтам додаткові технічні заходи охорони, у тому числі кнопки тривожного виклику міліції.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.