Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 липня, 07:13:45

На Ніжинщині продовжують красти ліс під прикриттям лісників

16.01.2015   09:55Агенцiя

Незаконну вирубку лісу, а по суті — крадіжку виявили правоохоронці разом з екологами та Ніжинським антикорупційним бюро, повідомили Уездные новости.

Михайло Булигін, голова НАБу повідомив, що їм вдалося знайти дві вирубки лісу. На першій — зрубані сосни. Якщо вирубка планова, то на пнях ставлять клеймо. По факту клейма були деінде, територія вирубки не вигорожена, як це мусить бути обов’язково.

Друга територія вирубки, яку виявили активісти — нараховує близько сотні (!) дубів. Там клема взагалі не проставлені. Всі стволи промислової товщини, для виробництва меблів — саме те, що треба.

Контроль за вирубкою дерев мають здійснювати лісники. Лісниками керує підприємство Райагроліс і керівник Віктор Залозний, який став на цю посаду не так давно та зі скандалом.

Тоді, одразу, активісти Народної ради та Антикорупційного бюро розуміли, що поставити керувати комунальним лісництвом власника приватної пилорами, це все одно, що призначити лисицю директором курятника.

Лісник, який у себе на дільниці виявив незаконну рубку лісу, повинен одразу повідомити про крадіжку правоохоронні органи і скласти відповідний акт. Але в даному випадку лісники не реагували ніяк, начебто нічого і не сталося. І аби не пильність громадських активістів з НАБу, може про це б і ніхто не дізнався.

От і виникає питання, чи не має від крадіжок свою долю лісник і відповідно їх начальник? Якщо у відомстві Райагролісу іде постійна несанкційована вирубка дерев, а господар на це навіть не скаржиться до міліції, то громадськість починають тривожити смутні сумніви.

Михайло Булигін каже, що це не останнє місце вирубки, про яке вони знають. Є випадки, і це не разові випадки, коли під виглядом санітарної вирубки лісу, валять промислові дерева.

Тобто, є місця, де повинні вичищати ліс, пиляти порчені дерева, щоб краще росли здорові. А по факту маємо проклеймовані пні зі здоровою промисловою деревиною, а хворі, криві, трухлі стовбури продовжують стояти. І цей захід на підприємстві називається “санітарна вирубка ліса”, коли під виглядом вибраковки пиляють здорові дерева. Це вже схоже не на господарювання, а системні крадіжки.

В міліції по факту відкривають кримінальну справу. За останній час це вже восьма відкрита справа.

Останні новини Чернігівщини

Цвіт папороті шукали в бібліотечному саду

Цвіт папороті шукали в бібліотечному саду 17:12

Напередодні свята Івана Купала у бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшов літературно-містичний вечір.

За минулу добу не зафіксовано жодного нового випадку захворювання

За минулу добу не зафіксовано жодного нового випадку захворювання 16:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА на 11 годину 7 липня в області одужали 32 раніше інфікованих COVID-19. З них 27 з Чернігова, двоє з Чернігівського району та по одному з Носівського, Куликівського та Ніжинського районів.

Говорили про особливості виконання місцевого бюджету 2020

Говорили про особливості виконання місцевого бюджету 2020 14:55

7 липня консультанти Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України відвідали Городнянську ОТГ.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі 12:30

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі. Таке рішення прийняте з урахуванням того, що показники захворюваності на коронавірусну інфекцію по Чернігову досить спокійні.