Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 листопада, 16:21:45

Упродовж 2014 року до органів прокуратури області надійшло 11 тис. звернень

15.01.2015   17:22Агенцiя

Упродовж 2014 року до органів прокуратури Чернігівської області надійшло 11 тис. звернень, з яких вирішено 6,6 тисяч.

Керівництвом прокуратури області відповідно до вимог ст.22 Закону України «Про звернення громадян» значна увага приділяється особистому прийому мешканців нашого регіону, в тому числі за місцем їх роботи та проживання. У 2014 році виїзди з такою метою здійснено до всіх районів області.

За рік на особистому прийомі в органах прокуратури області свої скарги виклали 4 тис. громадян. Особисто прокурором області прийнято 457 громадян, з яких 70 – за місцем проживання, в тому числі в сільській місцевості.

У зв’язку з прийняттям нового  Закону України  «Про прокуратуру»    органи прокуратури позбавлені можливості  проводити  перевірки. Пунктом 1 Перехідних положень Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 визначено, що вона виконує функцію нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами виключно у формі представництва інтересів громадянина або держави в суді. Але і в 2014 році, як і в минулі роки,  найбільше задоволених звернень органами прокуратури області вирішено саме  з питань представництва інтересів громадян і держави в суді. 

Про це розповіла старший прокурор прокуратури Чернігівської області з питань розгляду листів та прийому громадян Тамара Герасименко. Вона додала:

— Хоча органи прокуратури і позбавлені можливості проводити перевірки, у прокурора залишається можливість реагування шляхом подачі позовної заяви до суду. Як приклад, за результатами розгляду одного зі звернень Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ підтверджено правомірність вимог прокурора щодо поважності причин пропуску строку для прийняття спадщини заявницею, яка є інвалідом і проживає в Кіровоградській області. Вона не змогла своєчасно прийняти спадщину від своєї сестри у зв’язку з тяжким станом здоров’я, тривалим лікуванням.

До складу спадкового майна увійшла квартира в Чернігові.
При цьому одразу після смерті спадкодавці до відповідних органів із заявою про прийняття спадщини на підставі підробленого (як виявилось) заповіту звернувся сторонній громадянин.
Завдяки активній позиції прокуратури рішенням апеляційного суду, залишеним у силі касаційною інстанцією, право пенсіонерки на квартиру поновлено. За фактом підробки заповіту внесено відомості в ЄРДР, триває досудове розслідування.

Останні новини Чернігівщини

Біла стрічка – міжнародний символ боротьби з домашнім гендерним насильством

Біла стрічка – міжнародний символ боротьби з домашнім гендерним насильством 15:19

Щороку 25 листопада у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства стартує інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».

Виявлено 527 нових випадків COVID-19

Виявлено 527 нових випадків COVID-19 15:12

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 25 листопада в області зафіксовано 527 нових випадків COVID-19.

Два мобільні телефони, що перебували у розшуку, виявили патрульні цієї ночі

Два мобільні телефони, що перебували у розшуку, виявили патрульні цієї ночі 11:43

Цієї ночі під час патрулювання біля залізничного вокзалу поліцейські помітили підозрілого громадянина, який пришвидшив рух при появі службового автомобіля.

У школах Чернігова для 5-11 класів триває дистанційне навчання

У школах Чернігова для 5-11 класів триває дистанційне навчання 11:27

У такому ж режимі як у школах Чернігова (тобто дистанційно з 5 по 11 класи) діти навчаються зараз у таких українських обласних центрах, як Полтава, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Чернівці, Вінниця. Про це на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді повідомив начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.

Ситуація у Прилуцькій лікарні контрольована

Ситуація у Прилуцькій лікарні контрольована 11:10

Вночі, 25 листопада, у Прилуцькій центральній міській лікарні сталося коротке замикання електромереж із задимленням без подальшого горіння.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини