Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 13 грудня, 08:04:36

Як браконьєр “рятував” світ

29.12.2014   12:12

21 грудня під час рейду з охорони мисливських угідь в урочищі “Ребенкове”, що біля с. Феськівка Менського району, увагу працівників єгерської служби ТОВ “ПВХ-Пласт” привернули два чоловіки. Побачивши єгерів, вони намагались сховатись у кущах, але це не вдалось.

Під час огляду речей виявилось, що у рюкзаку одного з чоловіків – жителя с. Феськівка знаходиться м’ясо незаконно впольованої козулі. Про факт браконьєрства єгеря відразу повідомили Менський райвідділок міліції і Державну екологічну інспекцію області. Службовці виїхали на місце події відразу.

Як з’ясувалось, у цей день чоловік пішов з рушницею полювати, не маючи дозволу на добування мисливських тварин. Рухаючись вздовж лісу у вищезазначеному урочищі, чоловік побачив козулю, яка, як йому здалось, була скаженою. Чоловік вирішив її застрелити, чим, так би мовити, “врятувати” світ. Що і зробив із застосуванням набою, спорядженого шротом “00”. Надалі чоловік тварину освіжував, м’ясо склав у поліетиленовий пакет у рюкзак, щоб забрати додому. Інші рештки тварини залишив у лісі.

Природоохоронці кваліфікували дії чоловіка як вчинення порушення правил полювання, а саме: полювання без належного на те дозволу і забороненим знаряддям, яке мало наслідком добування тварини. По факту порушення складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 85 КУпАП, м’ясо та інші рештки незаконно добутої козулі, мисливську рушницю і відповідні документи вилучено.

У правдивість і щирість намірів чоловіка не віриться. До того ж, результат дослідження патологічного матеріалу козулі на сказ у Чернігівській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини станом на 22.12.2014 негативний, тобто небезпечного захворювання у тварини не виявили.

“Рятування” світу коштуватиме браконьєру не дешево. Так, згідно з санкціями вищезазначеної статті, порушника чекає штраф від 1020 до 2040 грн. з конфіскацією рушниці і незаконно добутої тварини чи без такої, або позбавлення права полювання на строк до трьох років з конфіскацією рушниці і незаконно добутої тварини чи без такої. Рішення щодо виду і розміру стягнення буде приймати Менський районний суд Чернігівської області, до компетенції якого, згідно із законом, віднесено розгляд справи про вищезазначене адміністративне правопорушення.
Крім того, порушник має компенсувати шкоду, завдану ним навколишньому природному середовищу внаслідок незаконного добування козулі, у сумі 8000 грн..
Своїм протиправним вчинком порушник підвів ще й колектив мисливців с. Феськівка – полювати у мисливських угіддях ТОВ “ПВХ-Пласт” без єгеря їм тепер зась.

 

Довідка:
Згідно із Законом України “Про мисливське господарство та полювання” на території мисливських угідь нашої держави:
- заборонено полювати без дозволу на добування мисливських тварин;
- заборонено полювати на копитних тварин із застосуванням набоїв, споряджених картеччю чи шротом;
- селекційний та вибірковий діагностичний відстріли мисливських тварин для ветеринарно-санітарної експертизи проводять особи, уповноважені на охорону мисливських угідь за дозволом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства;
- відловлені хворі чи травмовані тварини підлягають обов’язковій здачі користувачеві мисливських угідь.

Останні новини Чернігівщини

Піротехніки ДСНС знищили 2 вибухонебезпечні предмети

Піротехніки ДСНС знищили 2 вибухонебезпечні предмети 08:01

12 грудня о 09:10 та 13:00 фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області знищено у встановленому порядку мінометну міну калібром 82 мм та артилерійський снаряд калібром 152 мм часів Другої світової війни.

13 грудня - День пам’яті апостола Андрія Первозванного

13 грудня - День пам’яті апостола Андрія Первозванного 07:54

13 грудня християни східного обряду відзначають День пам’яті апостола Андрія Первозванного. Апостол Андрій, брат Симона (Петра), — один із тих, хто раніше за інших учнів пішов за Христом, тому і був названий Первозванним.

Чернігівщина планове завдання з призову виконала на 100 відсотків

Чернігівщина планове завдання з призову виконала на 100 відсотків 15:19

Загалом з Чернігівщини, згідно планового завдання, на військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань відправили понад 470 призовників.

Суспільне оновлює ранкове мовлення в регіонах

Суспільне оновлює ранкове мовлення в регіонах 14:57

За підтримки міжнародних партнерів Суспільне розпочало дослідження аудиторії в регіонах, щоб оцінити власні програми регіонального мовлення та їхню відповідність запитам аудиторії.