Проект "Раннє виявлення туберкульозу серед уразливих груп населення" дав позитивний результат
Протягом 2014 обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» реалізовувало на теренах Чернігівщини проект «Раннє виявлення туберкульозу серед уразливих груп населення».
Його метою є зниження рівня смертності внаслідок туберкульозу та припинення епідемії мультирезистентного туберкульозу в області.
Діяльність даного проекту здійснювалась за фінансової підтримки Глобального фонду по боротьбі з туберкульозом, ВІЛ-інфекцією та малярією в рамках програми «Зупинимо туберкульоз в Україні».
Результати впровадження та виконання поставлених завдань проекту проаналізували 25 грудня під час засідання «круглого столу» «Проект раннього виявлення туберкульозу: діагностика та результати».
За інформацією заступника директора ЧОВ ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» Світлани Бубенчикової, у рамках проекту проводилось обстеження трьох уразливих категорій громадян: люди, які живуть з ВІЛ, звільнені з місць позбавлення волі та безхатченки. Основними методами діагностики були рентген-флюорографічне та мікробіологічне обстеження.
Керівник проекту Павло Ходимчук повідомив, що протягом року було обстежено 407 клієнтів. За результатами діагностики туберкульоз виявлено у 32 громадян. Серед них: 1 людина, яка звільнилась з місць позбавлення волі, 20 – люди, які живуть з ВІЛ , 1 людина – безхатченко та 10 – споживачів ін’єкційних наркотиків. Всі ці люди сьогодні вже отримують профільне лікування.
Учасники «круглого столу» зазначали, що завдяки тісної співпраці учасників проекту вдалося виконати всі поставлені завдання та призупинити епідемію туберкульозу в області. На підтвердження цього головний лікар Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру Валерій Дубровник констатував, що протягом поточного року в області туберкульоз було виявлено лише у 170-и громадян. Різко зменшилась і смертність від цієї страшної недуги. Наразі на обліку в тубдиспансері знаходиться 420 хворих.
На думку учасників засідання, три вразливі групи ризику (ВІЛ інфіковані, звільнені з місць позбавлення волі та безхатченки) мають бути пріоритетними для роботи в сфері діагностики туберкульозу та інших соціально-небезпечних хвороб.
Підсумовуючи, координатори проекту наголосили, що і надалі планують реалізовувати проекти, направленні на формування прихильності до діагностики та лікування серед груп підвищеного ризику, а також поглиблювати співпрацю с профільними структурами системи охорони здоров'я.
Останні новини Чернігівщини
Наша артилерія насипає! 11:40
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.
Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41
Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.
На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10
Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).