Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 11 квітня, 01:34:15

В обласній дитячій лікарні відкрито 10 додаткових ліжок для виходжування недоношених новонароджених

24.12.2014   07:42

Чернігівська область – єдина в Україні, де відсутній перинатальний центр та відділення виходжування недоношених немовлят.

Зняти цю проблему було вирішено за рахунок концентрації більшої частини патологічних пологів у пологовому будинку Чернігівської міської ради, а також розширення відділення патології новонароджених за рахунок ліжок виходжування недоношених дітей в обласній дитячій лікарні.
Це дасть змогу розвантажити пологові стаціонари, відділення інтенсивної терапії, але в першу чергу – покращити якість надання медичної допомоги новонародженим.

23 грудня обласну дитячу лікарню відвідали в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман, голова обласної ради Микола Звєрєв та депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Валерій Зуб.

У відділенні для дітей раннього віку керівники області ознайомилися з матеріально-технічною базою та умовами роботи відділення патології новонароджених.

Головний лікар обласної дитячої лікарні, депутат обласної ради Олександр Карета розповів присутнім, що Чернігівщина єдина область в Україні, де відсутній перинатальний центр. У зв'язку з цим управлінням охорони здоров'я облдержадміністрації прийнято рішення частково розв'язати цю проблему шляхом розширення відділення патології новонароджених в обласній дитячій лікарні за рахунок відкриття додаткових ліжок виходжування недоношених дітей.

За словами головного лікаря, розширення відділення патології новонароджених дасть змогу розвантажити пологові стаціонари, відділення інтенсивної терапії, але в першу чергу це дасть можливість покращити якість надання медичної допомоги новонародженим. До того ж, в районах області укомплектованість лікарями педіатрами становить лише 66 відсотків, а лікарі неонатологи є тільки у 6 районах та містах Чернігові, Ніжіні і Прилуках.

Олександр Карета акцентував увагу присутніх на тому, що обласна дитяча лікарня – це високопотужний лікувальний заклад, який забезпечений сучасною апаратурою та відповідними висококваліфікованими фахівцями для виходжування недоношених дітей. У закладі функціонують 2 відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії. Одне з яких – для новонароджених. При лікарні працює виїзна реанімаційна неонатологічна бригада, якою здійснюється близько 160 виїздів щорічно.

Спілкуючись з представниками засобів масової інформації, Сергій Журман назвав знаковим те, що додаткові ліжка з’явилися саме у Чернігові, оскільки у Чернігівському пологовому будинку народжується близько 45% всіх дітей області.
– Найдорожче, що у нас є – це наші діти. За статистикою з початку року рівень смертності немовлят в області становить 7-8 дітей на 1 тисячу народжених, 72% випадків – це смертність у віці до 28 діб. Тому виходжування дітей, які з’явилися на світ трохи передчасно, дуже важливе, адже ми маємо боротися за кожне життя.
Завдання влади і лікарів зробити все можливе, щоб дитина вижила і мала можливість жити надалі повноцінним життям, - підкреслив в.о. голови облдержадміністрації.
Він також наголосив, що створення перинатального центру дещо відтерміноване у часі у зв’язку зі складною економічною ситуацією в країні, але з порядку денного воно не знімається.

Ознайомившись із матеріально-технічною базою та умовами роботи, керівники представницької та виконавчої влади Чернігівщини обговорили з лікарями нагальні питання медичної галузі Чернігівщини.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 577 нових випадків COVID-19

Виявлено 577 нових випадків COVID-19 18:31

За даними управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 10 квітня в області зафіксовано 577 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб 17:07

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 10 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 6966 осіб.

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу 12:22

У 2020 році в загальному обсязі переміщень частка міждержавних склала лише один відсоток. Прибуло в область 69 осіб, вибуло 104 особи.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби 12:14

Дев’ятого квітня, в період нерестової заборони, Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на р. Десна, поблизу хутора Єньків Іванівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:05

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини