У зоопарку програма є, а опікунів – малувато
У Менському зоопарку запрацювала програма опіки над тваринами. Перші результати її, як стверджує керівництво звіринцю, досить обнадійливі, повідомляє «Наше слово».
Щоб і сито, і тепло
Як зазначено на офіційному сайті Департаменту культури і туризму облдержадміністрації (до чийого відання належить наш зоопарк), метою програми є поліпшення і збагачення умов утримання, харчування та ветеринарного обслуговування тварин. Опікунам надається чудова можливість відчути свою причетність до живої природи і життя зоопарку, побачити конкретні результати своїх зусиль.
Опіка здійснюється шляхом надання безповоротної фінансової допомоги на утримання конкретної тварини на підставі договору з адміністрацією зоопарку. Вартість внеску опікуна ґрунтується на вартості добового раціону конкретного виду тварин. Іншими словами, опікун щомісяця перераховує гроші на утримання свого улюбленця і, якщо має змогу, хоч і щодня його відвідує та має ряд інших переваг перед простими відвідувачами.
Привіт від Жори Гаврилова
Поки що пощастило небагатьом тваринам – опікунська програма почала діяти лише з травня 2014 року. Нині опікунів мають поні, верблюд двогорбий, павіан гамадрил (він же і є Жора Гаврилов, ім’я отримав ще до того, як потрапив у наш зоопарк), пелікан і лебідь чорний. Найдорожчий із цих утриманців – верблюд двогорбий, якому щомісяця на прожиття треба 1080 гривень. Найменше з перерахованих вище «наїдає» лебідь чорний – йому достатньо п’яти гривень на день, відповідно, на місяць це становить 150 гривень.
А на своїх опікунів-покровителів ще чекають: великі кішки (лев – 2340 гривень, пума – 1020, леопард – 990, рись – 840 гривень на місяць), ведмідь (1350 гривень на місяць), бізон американський (1350 гривень), таврійське зебу (1050 гривень) та інші дрібніші і «дешевші» тварини. Загалом їх, поки що «нічийних», у списку два десятки.
Серед п’яти опікунів, що вже зважились на такого виду благодійність, троє – з-за кордону, двоє – з Чернігова. Менян серед них ще нема – чи то не знають, що є така програма, чи з якихось інших причин.
Тож, для інформації мамам і татам: якщо страшенно не хочете дома утримувати котрогось із чотирилапих і хвостатих, а ваше чадо навпаки цього дуже хоче – поцікавтесь опікунською програмою в зоопарку.
Глаша, Даня і…
На території зоопарку – чисто і затишно. Як розповіла директор Зінаїда Максименко, фінансове становище закладу цього року значно покращилось. Завдяки цьому та благодійній допомозі кормів для тварин удосталь, у зимових вольєрах тепло. Щоправда, одна проблема досить гостра – м’ясо на корм хижакам доводиться уже шукати (раніше без проблем брали на Менщині), та й ціни кусаються.
Хоч і потихеньку, але ремонти в приміщеннях і на території зоопарку роблять, заборгованості заклад не має, в тому числі й по зарплатах. Цього літа обладнали кімнату для відвідувачів, у планах – зробити ще й свій музей.
Про те, що в зоопарку зараз період благополуччя, говорить і той факт, що багато тварин дали потомство. Ось і недавно народилися малята у пари капібарів – Глаші та Дані. І маленьких капібарчиків, й інший молодняк згодом наш зоопарк зможе обміняти на тварин тих видів, яких ще не має. Тобто – розвиватися далі і радувати своїх відвідувачів.
Останні новини Чернігівщини
Військовим – харчові продукти, лікарням – медзасоби: в області передали чергову допомогу з Німеччини 10:58
Два провідні медзаклади області та військовослужбовці, які виконують завдання на півночі України, отримали сьогодні гуманітарну допомогу від німецької доброчинної організації «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія».
Наркобізнес з мільйонними прибутками: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи 10:33
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу СБУ в Чернігівській області та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи, які протягом тривалого часу займалися розповсюдженням наркотичних засобів та психотропних речовин у Чернігівській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на територіїобласті за добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.
20 чернігівських випускників та випускниць отримали 200 балів на НМТ 09:39
Цьогоріч 20 учнів чернігівських закладів загальної середньої освіти досягли найвищих результатів на національному мультипредметному тесті (НМТ).
Чернігівські спортсмени стали переможцями чемпіонат Європи з гирьового спорту 09:07
В сербському місті Белград фінішував відкритий чемпіонат Європи з гирьового спорту за версією IGSF.