Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 січня, 18:41:46

"Школи діабетика" дають ефект

18.12.2014   11:53Агенцiя

Діабет посідає третє місце у світі за рівнем інвалідності та смертності населення не тільки в Україні, а і у світі. Практично кожні 10-15 років кількість хворих на діабет збільшується вдвічі, що свідчить про підступність цієї хвороби і неможливість медицини повністю позбавити від неї людство.

За словами головного позаштатного ендокринолога Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Любові Черв’якової, така велика кількість хворих у першу чергу зумовлена збільшенням загальної кількості людей, що мають діабет 2 типу – інсулінозалежного. Ситуація ускладнена ще й тим, що частіше його діагностують, коли симптоми хвороби дають постійно взнаки. Сучасній науці невідомо, що викликає діабет 2 типу. Є дані, що значну роль у розвитку хвороби відіграє спадковість, існує також взаємозв'язок між ожирінням та діабетом 2 типу, хоча ожиріння необов'язково призводить до діабету. Діабет 2 типу – поширене захворювання, яке виникає у 2-10% людей у світі (в Україні – у 3-6% людей).

«Враховуючи, що діабет – практично невиліковне захворювання, на перший план у боротьбі із цією хворобою виходить профілактика. Наше завдання – навчити людей слідкувати за своїм здоров’ям, уникати ризиків, що можуть призвести до діабету. Радимо звертатися до своїх дільничних та сімейних лікарів за порадами та консультаціями щодо уникнення проявів хвороби. Власне, нам дуже у цьому допомагають «школи діабетиків», які працюють у всіх лікарнях та поліклініках обласного центру. Вони, у першу чергу, розраховані на людей, що вже живуть із цукровим діабетом. Наші спеціалісти роз’яснюють таким хворим, як правильно приймати ліки, допомагають у складанні індивідуальних дієт, дають поради щодо дотримання здорового способу життя і знайомлять з алгоритмом дій, якщо хвороба загострюється. Наші пацієнти – дуже чутливі люди, іноді неврівноважені, що обумовлено перебігом захворювання. Тому ми намагаємося таким чином спілкуватися із ними, щоб вони відчували – лікар-ендокринолог – найкращий порадник у ситуаціях, що стосуються їхньої хвороби», – зауважує Любов Черв’якова.

У плідному тандемі із ендокринологами області щодо попередження загострень хвороби працюють і громадські організації, зокрема, ГО «Товариство сприяння хворим на цукровий діабет». Голова чернігівського відділення Руслана Скрипник (до речі, вона стала одним з переможців обласного конкурсу «Благодійник року-2014»), опікується не тільки роботою «шкіл діабетиків», а й переймається проблемами забезпечення хворих на діабет лікарськими препаратами.

Останні новини Чернігівщини

Міський голова Чернігова закликав ОДА зробити все можливе, щоби вже в 2020 році привести до ладу будівлю колишнього кінотеатру ім. Щорса

Міський голова Чернігова закликав ОДА зробити все можливе, щоби вже в 2020 році привести до ладу будівлю колишнього кінотеатру ім. Щорса 13:50

Місто Чернігів зацікавлене у тому, щоби до ремонту будівлі колишнього кінотеатру Щорса (нині це Чернігівський обласний молодіжний центр) приступили вже в 2020 році, а не відтерміновували мінімум на один рік. Про це говорилося на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді 21 січня.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:39

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Битва за Крути: селяни з окружних сіл погрожують зірвати урочисті заходи

Битва за Крути: селяни з окружних сіл погрожують зірвати урочисті заходи 13:09

Селяни з наближених до станції Крути сіл погрожують акціями протестів, першу з яких вони запланували провести під час урочистих заходів, що відбудуться 29-го січня.

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури 12:51

18 січня відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури. Шістдесят дев’ять юних філологів, знавців російської мови області зібралися у колегіумі № 11 аби продемонструвати свої знання.

Андрій Прокопенко: Для протидії незаконній вирубці лісів об’єднаємо зусилля із громадськістю

Андрій Прокопенко: Для протидії незаконній вирубці лісів об’єднаємо зусилля із громадськістю 12:38

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів 20 січня нараду зі своїми заступниками Андрієм Подорваном та Олександром Савченком з приводу впровадження електронного обліку деревини у лісогосподарських підприємствах.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини