Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 2 квітня, 07:46:33

Ніжинські активісти впіймали «на гарячому» незаконних продавців піску

13.12.2014   14:06

Цього тижня величезні вантажівки з піском, які нескінченним потоком курсували Ніжином, привернули увагу активістів об’єднання „Самопоміч” та „Ніжинського антикорупційного бюро”, повідомляют Уездные новости.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі повідомив голова “Антикорупційного бюро” Михайло Булигін.

“Оскільки в межах району законного кар’єрного видобутку піску не ведеться, а авто доволі швидко роблять завантаження, то виникло цілком слушне питання — звідки пісок?” — написав Михайло Миколайович.

Активісти почали спостерігати за ваговозами. Вони прослідкували до кінцевого пункту призначення за вантажівками й виявили отримувача – цілком законне солідне підприємство “Райавтодор”.

За документами підприємство мало отримати 1200 тонн піску. А постачальником корисних копалин була особа, яка орендує в Ніжинському районі землю і має право на проведення земельних робіт з метою створення ставка під риборозведення. До того ж, ця особа — депутат Ніжинської міської ради.

Саме з його ділянки й видобувається «кварцове золото».

Відповідно до Українського Законодавства, під час проведення таких робіт орендатор не має права продавати ні землі, ні піску, ні глини, бо вони є власністю держави.

За плутаними поясненнями представників орендаря на машинах з орендованої ділянки мало вивозитись сміття.

За документами, які вони надали правоохоронним органам підприємство-покупець «Облавтодор» мало отримати 1200 тонн.

Навіщо “Облавтодору” “сміття” з кар’єру під Зайцевими соснами ще й в такій кількості тепер будуть з’ясовувати правоохоронці.

Міліція оглянула машини, кар’єр і склала протокол.

Михайло Булигін із іншими активістами-колегами звернулись до райдержадміністрації за поясненням. “Звернення до РДА ситуації не прояснило. Схоже на те, що адміністрація знала про незаконний видобуток, але чомусь жодних заходів не приймала”, — розповів Михайло Миколайович.

“Відсутність законного кар’єру з видобутку піску спонукає кмітливих підприємців знаходити вихід. Хтось возить пісок вночі по 2-3 машини, щоб працювала власна фірма, а хтось і не ховається. Між тім кошти які так необхідні району рік за роком осідають у чиїхось кишенях. А могли б використатися на освіту в районі чи, наприклад, в медицині”, — пояснював М. Булигін.

“Самопоміч” та “Ніжинське антикорупційне бюро” й надалі будуть слідкувати за розвитком подій та інформувати мешканців міста і району.

Останні новини Чернігівщини

«Творча майстерня» для дітей: поліцейські Чернігівщини продовжують проводити арт-терапевтичні заходи 12:19

Психологи Головного управління Національної поліції Чернігівської області продовжують роботу в напрямку арт-терапії «Творча майстерня» для дітей поліцейських, які на собі відчули всі страхи бойових дій у Чернігові та потребують психологічної підтримки.

Як пройти реабілітацію після ампутації та встановити протез за державної підтримки 12:07

Війна кардинально змінила життя мільйонів українців — як цивільних, так і військових.

Дитячим будинкам сімейного типу Чернігівщини надали допомогу від першої леді України Олени Зеленської 12:05

У Чернігівській області вже вдруге дитячі будинки сімейного типу отримали благодійну допомогу від першої леді Олени Зеленської.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини