Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 6 серпня, 06:39:22

Чернігівський суд вирішить, чи поновлювати Зварича на посаді судді

09.12.2014   16:09

Розгляд позову засудженого судді Ігоря Зварича про поновлення на посаді передали зі Львова до Чернігова. Через шість років після звернення сьогодні, 9 грудня, Львівський окружний адміністративний суд нарешті перейшов до розгляду справи по суті і збору доказів, повідомляє zaxid.net

Розгляд розпочали з клопотання Верховної Ради – передати справу до Києва за місцем знаходження відповідача. Ігор Зварич, нагадаємо, судиться з парламентом, вимагаючи скасування постанови ВРУ про своє звільнення. Він стверджує, що депутати порушили процедуру під час її прийняття.

Це клопотання львівська Феміда відхилила, але тут же задовольнила інше клопотання Верховної Ради – віддати справу на розгляд за місцем відбування покарання позивача.

«Суд ухвалив: клопотання представника Верховної Ради про передачу справи на розгляд іншого адміністративного суду задовольнити», – йдеться в постанові.

Натомість, Зварич вважає, якщо шість років тому справу почав слухати Львівський окружний адміністративний суд, то він має і закінчити її розгляд.

«Справа вже є в судовому розгляді, для чого її перекидати в будь-який інший суд, якщо шляхом відеоконференції я можу давати пояснення по суті розгляду справи, суд мене слухати, задавати питання? Яка законна підстава скеровувати справу в інший суд, який навіть не вказаний у постанові. Що означає за місцем відбування покарання? За декілька днів я можу бути зовсім в іншому слідчому ізоляторі чи колонії, куди тоді будуть скеровувати, який суд тоді буде слухати мою справу? Той, який прийняв то провадження, який відкрив судовий розгляд, тобто її знову направлять у Львівський окружний адміністративний суд. Вимога представника відповідача – абсурдна», – наполягає засуджений.

Його адвокат Дмитро Гудима вже готує апеляцію. Він переконаний, що у такий спосіб просто затягують розгляд ще на кілька років: «У мене викликають особливі підозри намагання відповідача – Верховної Ради України – перенести розгляд справи в інший суд на стадії судового розгляду всупереч вимогам Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якого, якщо вже почався судовий розгляд, то питання переносу справи за територіальною підсудністю в інший суд не може бути задоволене».

«Окрім того, як на мене, Верховна Рада заявляє своє клопотання коли, суд активізував роботу зі збору доказів, я почав отримувати відповіді, які в сукупності свідчать, що загалом позиція позивача є правильною, і парламент, справді, голосувала питання про його звільнення всупереч процедурі. Це викликає певні підозри, наскільки представник Верховної Ради і сам відповідач не мають наміру впливати на той суд, куди вони хочуть передати цю справу. Тому що ні перше клопотання про передачу справи до Окружного адміністративного суду міста Києва, ні друге - передати справу в той суд, де зараз знаходиться Ігор Зварич - вони не ґрунтуються взагалі на законі», - наголосив Гудима.

За його словами, позивач має право вирішувати, куди звертатись, тим більше, що він подав позов за місцем своєї реєстрації і проживання на той момент.

Як повідомляв ZAXID.NET, колишній голова Львівського апеляційного адміністративного суду Ігор Зварич відбуває покарання у Менській колонії на Чернігівщині. Йому дали 10 років позбавлення волі за отримання хабара в особливо великих розмірах.

Сам Зварич стверджує, що поновлюватись на посаді судді наміру не має, натомість, вимагає відшкодувати йому усю заробітну плату на період незаконного, як він вважає звільнення.

Останні новини Чернігівщини

 Викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін військової частини на Чернігівщині суд позбавив військового звання

Викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін військової частини на Чернігівщині суд позбавив військового звання 22:23

За публічного обвинувачення Деснянської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону засуджено викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін однієї з військових частин, дислокованої у смт Десна.

Чернігівська область: піротехніки ДСНС знищили 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни

Чернігівська область: піротехніки ДСНС знищили 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни 22:19

У період з 19 липня по 4 серпня фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Головного управління ДСНС України у Чернігівській області під час здійснення робіт із планового очищення території загалом виявлено та знищено у встановленому порядку 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни.

Накладено арешт на майно порушників податкового законодавства

Накладено арешт на майно порушників податкового законодавства 22:13

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області, під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури, встановлено факт ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах з боку службових осіб одного з підприємств міста Чернігова.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 22:00

У зв’язку з проведенням адміністративно-територіальної реформи чимало держслужбовців та інших співробітників, котрі працювали в апаратах райдержадміністрацій залишилися без роботи. До їх числа потрапила Світлана Базиль з Ріпкинщини, яка все життя працювала секретарем. Свій трудовий шлях починала в Клубівській сільській раді, а потім близько 20 років була секретарем в Ріпкинській райдержадміністрації.