Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 16 квітня, 23:42:38

Чернігівські митники передали музеям історико-культурні цінності

29.11.2014   10:26

Цього тижня Чернігівські митники передали до музеїв та релігійних закладів предмети старовини, що були вилучені у порушників митного законодавства на пунктах пропуску Чернігівської області. Це відбулося згідно з рішенням Експертно-фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави.

Іконі Богородиця Казанська (поч. ХХ ст.) віднині вклонятимуться прихожани храму Святого Апостола Іоанна Богослова Української православної церкви Чернігівської Єпархії у селі Авдіївка.

Фонди Чернігівського Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» поповнилися 11-ма монетами різних країн, викарбуваних у період з 1840 до 1960 років.

Чернігівський обласний музей ім. Григорія Галагана отримав два альбоми всесвітньо відомого художника Леона Бакса, видані у Нью-Йорку та Берліні - «Bakst», Brentano`s. New-York, 1927 р. та «Leon Bakst», Verlag Ernst Wasmuth A.-G. Berlin, 1928 р.

Ірина Ральченко, директор художнього музею ім. Григорія Галагана, зазначила, що відтепер мають унікальні видання. В їхньому музеї до цього часу не було творів представників модерна. Крім того, альбоми вирізняються високим друком і поліграфією. Кожна репродукція оформлена на окремій сторінці, що дозволяє експонувати ці ілюстрації.

До речі, нещодавно виповнилося 90 років з дня смерті Леона Бакса і в працівників музею виникла ідея у грудні провести захід, щоб вшанувати художника. Чернігівські митники будуть почесними гостями.

Цінні експонати відправлені і до національних музеїв. Приміром, набір предметів срібного посуду позаминулого століття (1852-94 рр.) отримав Музей історичних коштовностей України. До набору увійшли чайник (вага 735 гр.), кавник (717 гр.), цукорниця (511 гр.) та сметанник (355 гр.). Старший науковий співробітник відділу фондів Наталія Малюк, оглянувши отриманий коштовний посуд, сказала, що виготовили його у відомій фірмі «Сазиков» у 1852 році зі срібла 875 проби. Фірма відома тим, що з 1846 року була придворним постачальником. Отже, ймовірно, що цим посудом користувалися при царському дворі. Разом з набором переданий і ківшик зі срібла з позолотою, що виготовлений у 1894 році у майстерні золотих і срібних виробів Кемпера М.Ф. (м. Санкт–Петербург). До цього ж музею відправились і нагрудні знаки «Білий хрест Кайтселійта», Естонія 1929 рік та «Заслуг Ордена Фінського Лева» Фінляндія 1942 рік

.
А відвідувачі Музею історії міста Києва невдовзі зможуть ознайомитися з міні-колекцією старовинних небезпечних бритв відомих фірм початку ХХ століття Великобританії, Франції та Німеччини. До Київського музею О.С.Пушкіна відправили настільну пам`ятну медаль на честь О.С. Пушкіна, СРСР, 1970-ті роки.

Усі передані предмети затримані співробітниками Чернігівської митниці спільно з прикордонниками при спробах незаконного вивезення за межі України. За висновками експертів вартість переданих предметів перевищує 300 тисяч гривень. Духовну цінність раритетів віднині визначатимуть відвідувачі музеїв.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 676 нових випадків COVID-19

Виявлено 676 нових випадків COVID-19 19:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 16 квітня в області зафіксовано 676 нових випадків COVID-19.

Відверта розмова у Чернігові про багатійку Христину Алчевську

Відверта розмова у Чернігові про багатійку Христину Алчевську 17:45

15 квітня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулася онлайн-гутірка про Христину Алчевську, педагогиню, письменницю, бібліографіню, громадську діячку.

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових 16:02

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» № 1368-ІХ, який парламент ухвалив 30 березня 2021 року.

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону 13:45

Старому мосту через річку Удай було більше 40 років. Збудований у 1979-му з попередньо напруженого залізобетону. Довжина мосту - 64 метри. Серед місцевих він був однією з популярних весільних фотолокацій.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб 13:41

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 16 квітня в області щеплено першою дозою 7841 особу.