Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 серпня, 12:36:53

Міліція Чернігівщини стоїть на сторожі біологічної безпеки

24.11.2014   13:02

Протягом нинішньої осені на території області зареєстровано вісім випадків виникнення захворювання на африканську чуму свиней. Зокрема, три випадки цього захворювання було виявлено в присадибних господарствах громадян. Як з'ясувалося, однією з головних причин розповсюдження цього захворювання є дика фауна, а саме дикі свині та їх міграція.

- До роботи в епізоотичних осередках для проведення заходів по ліквідації африканської чуми свиней та недопущенню розповсюдження цієї хвороби на інші території, згідно до планів заходів, затверджених протоколами засідань державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при обласній та районних державних адміністраціях, залучалися також і працівники УМВС України в Чернігівській області, державної служби надзвичайних ситуацій, спеціалісти державної служби ветеринарної медицини, державної санітарно-епідеміологічної служби, органи місцевого самоврядування, - розповів начальник відділу ветеринарної міліції УМВС України в Чернігівській області підполковник міліції Владислав Бригинець. -  Найпершим неблагополучним пунктом за результатами лабораторного дослідження державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи було визнано територію села Охрамієвичі Корюківського району ще 31 серпня. І цього ж дня там було введено карантин, а працівники міліції спільно з фахівцями ветеринарної медицини було організовано роботу трьох ветеринарно-міліцейських постів. Зокрема, в перші три доби щоденно для забезпечення охорони громадського порядку залучалося там 14 працівників міліції, а потім - по шість. У складі робочих груп було відвідано 295 дворів громадян, де вилучено і знищено 31 голову свиней та продукти забою від 15 голів. На ветеринарно-міліцейських постах було перевірено понад 1200 одиниць автотранспорту. Станом на 14 жовтня п.р. карантин там знято.

В епізоотичному осередку в селі Крути Ніжинського району з 11 жовтня п.р. було організовано роботу трьох ветеринарно-міліцейських постів. У перші чотири доби щоденно для забезпечення охорони громадського порядку залучалося 16 працівників міліції, а потім - по шість. У складі робочих груп було перевірено 829 присадибних господарств громадян, де вилучено та знищено 73 голови свиней та 3 туші. На постах перевірено близько півтори тисячі одиниць автотранспорту. Карантин тут триває і на даний час.

А в неблагополучному пункті, у місті Щорс, починаючи з 14 жовтня, організовано роботу чотирьох ветеринарно-міліцейських постів. У перші чотири доби щоденно для забезпечення охорони громадського порядку залучалося 14 працівників міліції, потім - по вісім. Також для надання допомоги сюди було відряджено трьох працівників ветеринарної міліції Полтавської та Київської областей. В складі робочих груп перевірено 2565 дворів громадян, де вилучено та знищено 21 голову свиней. На постах перевірено близько 33 тисяч одиниць автотранспортну. На даний час тут також карантин триває.

Також неблагополучними пунктами в цьому плані є окремі території в Куликівському, Городянському та Ріпкинському районах. Тож правоохоронці області, особливо суміжних районних відділів внутрішніх справ, зорієнтовані на недопущення незаконного перевезення тварин, особливо диких свиней та м'яса з них.

Словом, працівники міліції робили і роблять усе можливе, щоб сприяти якнайшвидшій ліквідації цієї епідемії на території області, що є вагомим елементом біологічної безпеки держави.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські ювенальні поліцейські влаштували спортивне свято для підопічних дітлахів

Чернігівські ювенальні поліцейські влаштували спортивне свято для підопічних дітлахів 11:46

Поліцейські зіграли у футбол із вихованцями Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та влаштували справжнє свято з нагоди 15-річчя закладу.

Протягом І півріччя фахівці Держпродспоживслужби Чернігівщини виявили 235 порушень законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини

Протягом І півріччя фахівці Держпродспоживслужби Чернігівщини виявили 235 порушень законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини 11:39

У першому півріччі 2021 року спеціалісти структурних підрозділів Держпродспоживслужби Чернігівщини здійснили 158 позапланових перевірок у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини.

З 5 серпня змінюються правила перетину кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду, що пов’язані з карантином

З 5 серпня змінюються правила перетину кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду, що пов’язані з карантином 11:33

Кабінетом Міністрів України Постановою від 28 липня 2021 р. № 787 внесені зміни до обмежувальних протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Поліцейські Чернігівщини з’ясовують обставини, за яких малолітня дитина зазнала смертельних опіків

Поліцейські Чернігівщини з’ясовують обставини, за яких малолітня дитина зазнала смертельних опіків 11:28

Поліція розслідує кримінальне провадження за фактом смерті дворічної дівчинки внаслідок термічного опіку окропом.

Рятувальники Чернігівщини роз’яснюють жителям області правила поводження з вогнем

Рятувальники Чернігівщини роз’яснюють жителям області правила поводження з вогнем 10:44

Упродовж минулого тижня співробітники районних управлінь та відділів Головного управління ДСНС України у Чернігівській області провели профілактичні відпрацювання приватного житлового сектору громадян на території 26 населених пунктів області.