Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 січня, 16:30:51

Атмосферне повітря та поверхневі води обласного центру – відносно чисті

19.11.2014   15:00Агенцiя

У рамках Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014 - 2020 роки фахівці Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації здійснили перевірку вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі та токсичності поверхневих вод річок міста Чернігів.

Визначення вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі обласного центру здійснювалося в точках найбільш імовірного забруднення, в першу чергу, викидами автомобільного транспорту на вміст: оксиду вуглецю, діоксиду азоту, діоксиду сірки та пилу.

За результатами досліджень, що були здійснені в період з 14 по 16 жовтня, було зафіксовано підвищений вміст діоксиду сірки на рівні 1–1,7 рівнів гранично допустимих концентрацій на перехресті вул. 1-го Травня і вул. генерала Бєлова, на Красній площі. Найменш забрудненим є повітря по вулицях Елеваторній та ім. генерала Бєлова (поблизу дерев’яного Півня).

В інших досліджуваних місцях, а саме перехрестях: вул. Щорса - Толстого, вул. Рокосовського – Доценка, вул. Шевченка - Рокосовського, вул. Київська – Горького, вул. Войкова – проспект Миру, біля Головпоштамту, біля Красного мосту, біля підніжжя Болдиної гори, вул. Стахановців, вул. Незалежності, перевищень гранично допустимих концентрацій не зафіксовано.

Визначення токсичності поверхневих вод проводилося на річках Десна, Стрижень та Білоус в створах в межах міста за допомогою методики визначення токсичності води на ракоподібних Daphnia magna Straus (церіодафніях).

За результатами досліджень вода річок Десна, Білоус не чинить токсичної дії. Натомість, вода річки Стрижень в одному створі – біля РАЦСу – має слабку токсичну дію.

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації нагадує, що стан довкілля міста Чернігова залежить від свідомості усіх його мешканців.


Довідково: Майже половину всіх викидів забруднюючих речовин в повітря становлять викиди від автотранспорту. Вони, на відміну від викидів промисловості, розподіляються по всій території міста. Найбільше викидів здійснюється в місцях накопичення автотранспорту, а саме: на перехрестях, біля світлофорів, в автомобільних пробках. Потужність викидів залежить від класу автомобільного двигуна, виду палива, яке використовується та від манери водіння автомобіля.

 

За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля 14:02

20 січня в Ладанській територіальній громаді відкрили Центр культури та дозвілля.

Дует

Дует "Інша тиша" презентував свій новий альбом 14:00

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського відбулась презентація другого альбому «Потяг» дуету «Інша Тиша».

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 13:44

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 21 січня по 8:00 22 січня 2022 року

Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті

Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті 13:43

Оновленння будівлі одного з найбільших сільських освітніх закладів громади – Журавського, триває вже кілька років поспіль.

У Ніжиніській громаді оптимізують шкільну мережу: закриють школи №12 та 4

У Ніжиніській громаді оптимізують шкільну мережу: закриють школи №12 та 4 11:43

20 січня відбулося засідання чергової 19 сесії Ніжинської міської ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини