Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 23:40:45

Правозахисники допомагають вимушеним переселенцям та учасникам АТО

10.11.2014   11:03Агенцiя

З листопада 2014 року в Україні впроваджується масштабний проект, спрямований на сприяння правовому захисту громадян, які вимушені залишити окуповані та небезпечні території, а також учасникам АТО й членам їх сімей.

Програма впроваджується в 10 областях нашої держави, в тому числі й на Чернігівщині. В рамках проекту вимушених переселенців з окупованих територій та зони бойових дій, учасників АТО та членів їх родин інформують через ЗМІ про їхні законні права, засоби правового захисту і доступність юридичних послуг. Кваліфіковані юристи надають безоплатну первинну і вторинну правову допомогу: консультують, зокрема, через Інтернет, готують необхідні процесуальні документи та, за необхідності, представляють інтереси людей у судах.
«Трагічні події на сході країни та зовнішня окупація призвели до широкого поширення випадків порушення прав людини, – розповідає керівник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов. – Багато наших співгромадян з Криму та Донбасу, які постраждали внаслідок збройного конфлікту, або через загрозу  насильства і переслідувань, змушені покинути свої оселі і шукати притулку в інших регіонах України, зокрема на Чернігівщині. На жаль, більшість внутрішньо переміщених осіб в Україні досі не мають можливості реалізувати свої права. Багато з них втратили все, включаючи домівки, документи, засоби існування та навіть зв’язки з членами своїх сімей. Деякі громадяни втратили робочі місця, інші були позбавлені законних пільг та послуг, зазнали майнових збитків. Найтрагічнішими є випадки, коли люди були поранені та втратили життя. Тому одним із завдань проекту є всебічна правова підтримка постраждалих осіб.

Іншим важливим компонентом програми є надання юридичної та інформаційної підтримки учасникам АТО та членам їх сімей. На фоні бойових дій на сході та героїзму наших військових, держава законодавчо гарантувала їм цілий ряд виплат та пільг. Але на практиці учасники АТО та їх рідні стикаються з цілим масивом правових проблем, зокрема по отриманню самого статусу «учасника бойових дій», компенсацій у випадку поранення або загибелі бійця, питання отримання земельних ділянок та звільнення від сплати за послуги ЖКГ.

«Нашим завданням є мінімізувати правові проблеми наших громадян та допомогти людям захистити їхні законні права й інтереси. Через це наша організація долучається до активної реалізації цієї програми в Чернігівській області» - зазначає Віктор Тарасов.

Для отримання безоплатної правової допомоги та іншої інформації щодо свого статусу, учасники АТО та члени їх сімей, а також вимушені переселенці, які перебувають на території Чернігівської області, можуть звертатися до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за адресою: вул.Горького 57/1, м.Чернігів, 14000, телефон «гарячої лінії»: 612-532.
 
Віктор Тарасов

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.