Чиста лікарня – безпека для пацієнта
Як знизити рівень внутрішньолікарняних інфекцій, що слід використовувати для дезінфекції приміщень закладів охорони здоров’я, наскільки дотримання вимог асептики та антисептики здатне покращити лікувальний процес у стаціонарах, а також що з передового міжнародного досвіду можна використати задля підвищення інфекційної безпеки вітчизняних лікарень і поліклінік?
На ці та інші питання 28 жовтня давали відповіді учасники обласної науково-практичної конференції по профілактиці внутрішньолікарняних інфекцій. Участь у конференції взяли лікарі-епідеміологи, медичні сестри лікарняних закладів Чернігівщини, представники фармацевтичних компаній, а також відомий німецький гігієніст, професор Ханс-Йоахім Рьодгер.
За словами однієї з організаторів конференції, президента Асоціації медичних сестер України, головного позаштатного спеціаліста МОЗ України по роботі із молодшим медичним персоналом Галини Івашко, якщо у лікарні дотримуються вимог дезінфекції, виконуються відповідні накази Міністерства – такий заклад буде позбавлений внутрішньолікарняних інфекцій, а відтак – створюються умови не тільки для безпечного перебування пацієнтів, а і їхнього скорішого одужання.
- Конференція має довести – молодший медичний персонал, який постійно знаходиться поруч із пацієнтом, має особливу увагу приділяти не тільки своєчасній дезінфекції приміщень, а і власній гігієні. Якщо ретельно дотримуватися цих простих правил, вірогідність внутрішньолікарняних інфекцій буде зведена до нуля. Ці питання знаходяться під особливим контролем Асоціації медичних сестер України та Служби організації інфекційного контролю. Свого часу ми започаткували особливу нагороду «Чиста лікарня» – своєрідний диплом, що вручається медичним закладам України, які ретельно дотримуються асептичних вимог та позбавлені внутрішньолікарняних інфекцій, – зауважила Галина Івашко.
Про хімічну дезінфекцію, як елемент інфекційної безпеки лікарні розповів Ханс-Йоахім Рьодгер, зазначивши, що у Німеччині, як і в інших розвинутих країнах, іноді виникають випадки внутрішньолікарняних інфекцій, які ретельно досліджуються відповідними службами.
- Втім, враховуючи якісну, адаптовану до потреб галузі нормативно-правову базу та наявність необхідних коштів, таких випадків стає все менше. Сподіваюся, що українські медичні заклади зможуть використати наш досвід по боротьбі із таким явищем, якому у ХХІ столітті не повинно бути місця, – зазначив Ханс-Йоахім Рьодгер.
Учасники конференції заслухали виступи спікерів, зокрема спеціаліста СОІК Ольги Карпенко щодо аналітичних досліджень інфекційної безпеки медзакладів України та спеціаліста компанії «Лізоформ медикал» Олесі Богданенко, яка познайомила із аспектами наукового підходу до вибору ефективних дезінфікуючих засобів.
Під час конференції було проведено майстер-клас щодо правильної дезінфекції рук персоналу та використання дезінфікуючих засобів.
За повідомленням прес-служби Управління охорони здоров’я ОДА
Останні новини Чернігівщини
Атака дронів на Чернігів: є влучання в адмінбудівлі та постраждалі 12:04
У центрі Чернігова зафіксовано влучання безпілотного літального апарата в адміністративну будівлю. Про це повідомляє міська військова адміністрація.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:59
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 7 пожеж.
Спробувати професію на практиці: як у Чернігові змінюють підхід до профорієнтації 09:07
У закладах освіти міста Чернігова триває національне пілотування системи профорієнтації, яке реалізовує швейцарсько-український проєкт DECIDE разом із Міністерством освіти і науки України за підтримки управління освіти Чернігівської міської ради.
14 квітня: цей день в Україні і світі 09:00
День 1511 Російська агресія - Day 1511 Russian aggression
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.