Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 6 серпня, 05:26:27

Випробувано новітні системи бортового захисту літальних апаратів від враження зенітними ракетними комплексами

25.10.2014   08:21

Фахівці Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України (м. Чернігів) впродовж двох місяців провели низку випробувань на запорізьких підприємствах військо-промислового комплексу АТ «Мотор Січ» та ДП «МіГремонт», де модернізується військова техніка, яка задіяна в зоні АТО.

- Метою роботи спеціалістів нашого центру було обладнання надійними системами бортового захисту літальних апаратів - штурмовика Су-25УБМ1К та вертольоту Мі-8МСБ-В, на потребу вітчизняних Повітряних Сил, - зазначив начальник Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України (м. Чернігів), доктор технічних наук, полковник Володимир Башинський.

Так, на Мі-8МСБ-В (АТ «Мотор Січ») встановлено комплекс активного захисту «Адрос» (НВФ «Адрон»). Зокрема, станція оптико-електронного пригнічення (ОЕП) «Адрос», забезпечує високоефективний активний захист вертольота від керованих ракет з інфрачервоними головками самонаведення різних типів. Вона здатна відводити випущені по ньому керовані ракети з траєкторії їхнього польоту з подальшим зривом супроводження через помилку наведення в контурі керованої ракети, що поступово збільшується. При цьому станція не вимагає інформації про тип та частоту роботи інфрачервоної головки самонаведення ракети, а також наявності системи виявлення пусків ракет.

Крім цього, комбінований прилад створення перешкод «Адрос» КУВ 26–50 захищає вертоліт завдяки пасивних перешкод.

Розробники також передбачили і захист вертольота від ракет з тепловими головками самонаведення. Для цього був встановлений екранно-вихлопний прилад АШ-01В, який підвішується до гвинтокрила з обох боків неподалік вихлопних патрубків двигунів. Ця функція здійснюється завдяки екрануванню інфрачервоного випромінювання, яке створюють нагріті частини вихлопних трактів двигунів, а також шляхом зниження температури та зміни напряму виходу газів.

Штурмовик Су-25УБМ1К (ДП «МіГремонт») обладнано комбінованим приладом створення перешкод «Адрос» КУВ 26–50. Він призначений для розміщення та викидання з одного приладу хибних теплових цілей та протирадіолокаційних пасивних перешкод калібру 26 та 50 міліметрів. Це призводить до дезорієнтації ракет, випущених по вертольоту.

Днями, перебуваючи з робочим візитом на запорізьких підприємствах військо-промислового комплексу, Президент України Петро Порошенко відзначив необхідність впровадження цих новітніх розробок, які значно підвищать захист літальних апаратів від зенітних ракетних комплексів різної модифікації.
 

Останні новини Чернігівщини

 Викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін військової частини на Чернігівщині суд позбавив військового звання

Викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін військової частини на Чернігівщині суд позбавив військового звання 22:23

За публічного обвинувачення Деснянської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону засуджено викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін однієї з військових частин, дислокованої у смт Десна.

Чернігівська область: піротехніки ДСНС знищили 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни

Чернігівська область: піротехніки ДСНС знищили 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни 22:19

У період з 19 липня по 4 серпня фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Головного управління ДСНС України у Чернігівській області під час здійснення робіт із планового очищення території загалом виявлено та знищено у встановленому порядку 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни.

Накладено арешт на майно порушників податкового законодавства

Накладено арешт на майно порушників податкового законодавства 22:13

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області, під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури, встановлено факт ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах з боку службових осіб одного з підприємств міста Чернігова.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 22:00

У зв’язку з проведенням адміністративно-територіальної реформи чимало держслужбовців та інших співробітників, котрі працювали в апаратах райдержадміністрацій залишилися без роботи. До їх числа потрапила Світлана Базиль з Ріпкинщини, яка все життя працювала секретарем. Свій трудовий шлях починала в Клубівській сільській раді, а потім близько 20 років була секретарем в Ріпкинській райдержадміністрації.