Правоохоронці виявили та знешкодили посіви наркосировини, приблизна вартість яких близько 10 мільйонів гривень
В процесі перевірки інформації про скоєння у Куликівському районі Чернігівської області тяжкого злочину працівники міліції виявили та знешкодили велику плантацію дбайливо доглянутої фактично в промислових масштабах наркотичної сировини.
Днями для перевірки інформації про тяжкий злочин оперативний черговий Куликівського райвідділу негайно сповістив начальника райвідділу та направив до населеного пункту слідчо-оперативну групу.
Прибувши до місця виклику, працівники міліції не знайшли підтвердження попередній інформації про злочин, але швидко пересвідчилися, що приїхали недаремно.
Як розповів начальник УМВС України в Чернігівські області генерал-майор міліції Олег Демченко, на земельній ділянці площею понад 20 соток, обгородженій щільним та міцним парканом заввишки 4 метри, рівними рядами буяли культивовані рослини конопель, загальною кількістю майже 400 одиниць. Висота більшості рослин перевищувала три метри, а товщина стовбуру біля землі 10-12 сантиметрів у діаметрі.
Під час огляду конопляного «городу» експерт-біолог, що входив до складу обласної слідчо-оперативної групи, звернув увагу на відмінності різних груп рослин конопель. Вони відрізнялися не тільки за висотою, а й за формою кущів, кольором та розміром листя. Експерт висунув обґрунтоване припущення, що на плантації вирощуються різні сорти коноплі. Зразки кожного виду були відібрані для експертизи та направлені до науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС в області.
Стан плантації однозначно вказував на турботливий догляд за наркомісткими рослинами. Тут не просто були виполоті всі бур'яни. На городі була налагоджена крапельна система зрошування.
В господарській будівлі на цій же земельній ділянці зловмисниками була обладнана імпровізована сушарка. Тут було вилучено 2 мішки з готовим наркотичним засобом (марихуаною) загальною вагою 7 кг.
Весь незаконний врожай було знищено шляхом спалення у величезному багатті тут же, на очищеній від конопель ділянці.
В результаті подальшої оперативно-розшукової роботи працівники міліції встановили осіб які займалися вирощуванням, доглядом та заготівлею наркомістких рослин.
Крім цього, правоохоронцями встановлено напрямок збуту наркотиків, вирощених в Куликівському районі. В ході санкціонованого обшуку в гаражі підозрюваного, розташованому в одному з гаражних кооперативів м. Києва, працівники міліції додатково вилучили більше 40 кг підготовленої до збуту марихуани.
Загальна вартість вилученої та знищеної наркосировини, за цінами «чорного ринку», становить не менше 10 мільйонів гривень.
За фактами правопорушень відкрито кримінальні провадження за ч. 2 ст. 310 КК України («посів або вирощування снодійного маку чи конопель») і ч. 3 ст. 307 КК України («незаконне виготовлення або збут наркотиків»). Винним особам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна. Триває досудове розслідування.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові презентували результати освітнього проєкту «Професії майбутнього» 12:29
27 березня у мейкерському просторі Peremoha Lab при Національному університеті «Чернігівська політехніка» відбувся медіа-день, під час якого студенти та студентки політехніки презентували результати освітнього проєкту «Професії майбутнього».
Виставка фотокартин «Доторки до душі» Ксенії Лучистої 12:26
25 березня в Мистецькій вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація виставки світлин на полотні «Доторки до душі» фотографки Ксенії Лучистої.
Власна справа у 21: історія молодого підприємця Едуарда Довбаха 12:23
Сучасна українська молодь дедалі частіше доводить: успіх не приходить випадково — його створюють наполегливістю, сміливістю та вірою у власні сили. Саме таку історію має 21-річний підприємець із Коропа Едуард Довбах, який, скориставшись державною підтримкою, зміг перетворити свою ідею на реальний бізнес.
Реабілітація, спорт, власна справа: які можливості доступні для ветеранів Корюківщини та Новгород-Сіверщини 12:03
Як ветерану відкрити бізнес, пройти реабілітацію або звернутися за необхідною медичною допомогою? Про ці та інші послуги, доступні для захисників Чернігівщини, говорили днями на зустрічі в Корюківській РВА.
На Ніжинщині поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 11:59
Носівські оперативники задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетний мешканець одного із сіл Ніжинського району. Зловмисника затримали, йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.