Чергова жертва інтернет-шахрая знову з Ніжина
Незважаючи на численні застереження правоохоронців бути обачними з операціями купівлі чи продажу в мережі Інтернет, на гачок шахраїв знову потрапляють довірливі громадяни.
Зловмисники випитують дані, за допомогою яких можна обнулити рахунок Вашої картки, не вставляючи її в банкомат.
Інтернет-шахраї моніторять сайти оголошень і телефонують «з метою купити товар», при цьому розпитують та виявляють неабияку зацікавленість, гарно пояснюють, що готові скинути гроші наперед, наприклад, на картку будь-якого банку і в подальшому будуть очікувати на відправку поштою товару. Все б нічого, але в більшості такі люди діють за одним і тим же сценарієм.
Днями до Ніжинського міськвідділу міліції звернулася 32-річна жителька міста й повідомила, що днем раніше невідома особа заволоділа грошима у сумі 4 тисячі 300 гривень з її кредитної картки.
З'ясувалося, що вона розмістила у мережі Інтернет оголошення про продаж картини своєї матері. Невдовзі до неї зателефонував «покупець» з наміром придбати товар. Жінка погодилася на ціну у 1000 гривень. Потім мова зайшла про спосіб розрахунку. Шахрай, дізнавшись про наявність у продавця картини кредитної картки одного з відомих банків, домовився перерахувати гроші саме на неї. Того ж дня на її телефон знову зателефонував невідомий і, відрекомендувавшись співробітником банку, повідомив, що на її кредитну картку повинні зарахуватися гроші в сумі 1000 гривень, але для цього потрібно активувати на картці послугу для прийняття платежу з іншого рахунку.
Словом, виклала потерпіла шахраєві всю інформацію, яку той у нього просив, після чого на її телефон надійшло СМС-повідомлення про зняття з її кредитної картки грошей у сумі 4300 гривень. Усіх, що були на рахунку.
Варто сказати, що на сьогоднішній день банківська картка є майже в кожного, тож будь-яка людина, на яку потрапляє шахрай навмання, - потенційна жертва. Отже, ще раз для користувачів мережі Інтернет порада, як не стати жертвою шахрая: ніколи не кваптеся ділитися конфіденційною інформацією, зверніться до банку і впевніться у тому, що інформація запитується дійсно представниками банку і в обґрунтованих цілях. У жодному разі не повідомляйте по телефону свої дані.
Таке просте правило є надійним способом уникнути шахрайських дій та отримати чи продати бажаний товар.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.