Міліція викрила групу торгівців "живим товаром"
Працівники відділу боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми УМВС в Чернігівській області припинили діяльність злочинної групи, яка протягом кількох років відправляла українок на Далекий Схід для заняття проституцією.
Дві жительки російського Петропавловська-Камчатського організували на Далекому Сході прибутковий бізнес із надання сексуальних послуг у своїх приватних готелях. А постачали їм «живий товар» троє українських вербувальників. За кожну дівчину вони отримували по 500 доларів США.
Як розповів начальник УМВС в Чернігівській області генерал-майор міліції Олег Демченко, зловмисники вербували переважно жінок без пристойної роботи, з кредитними зобов'язаннями та з неблагополучних сімей. Дівчат заманювали великими статками і оплатою витрат на дорогу та проживання.
Цього року троє українок завербували та переправили через державний кордон України до Російської Федерації десять жінок з Київської, Чернігівської, Дніпропетровської, Одеської та Донецької областей, які в подальшому потрапили в сексуальне рабство.
Зловмисниці підшукували молодих дівчат, яким надавали завідомо неправдиву інформацію про те, чим доведеться займатися в РФ, а потім переправляли їх до Москви, а звідти - на Далекий Схід.
Жертви в готелях надавали сексуальні послуги за грошову винагороду. В день обслуговували від 10 до 15 клієнтів, всі гроші у них забирала хазяйка, давала тільки на дрібні витрати.
З готелю дівчата вийти не могли, бо перебували під постійним контролем. З них вимагали відпрацювати декілька тисяч доларів, які нібито були витрачені на переліт, оформлення документів, проживання та харчування.
Олег Демченко зауважив, що на кожній секс-рабині російські притоноутримувачі заробляли від 100 до 150 доларів США за годину, тобто близько 150-200 тисяч доларів США щомісячно, маючи штат з десяти українських невільниць.
В ході проведення комплексу оперативних та слідчо-розшукових заходів влітку 2014 року працівники відділу боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми УМВС України в Чернігівській області затримали двох вербувальниць під час спроби переміщення через державний кордон ще п'яти дівчат. На даний час торгівці «живим товаром» перебувають в слідчому ізоляторі Чернігова.
В ході проведення слідчих дій по кримінальному провадженню, відкритому за статтею 149 Кримінального кодексу України (торгівля людьми) встановлена причетність до злочинної діяльності транснаціональної та міжрегіональної злочинної групи п'яти осіб - двох росіян та трьох громадян України.
Під час обшуків у останніх накладено арешт на майно на суму близько 1 мільйону гривень - житлові будинки, квартири, торгові точки, автотранспорт тощо. Работоргівцям загрожує покарання до 15 років позбавлення волі.
Але дотепер в сексуальному рабстві в далекосхідному Петропавловську-Камчатському перебувають троє українок з Донецька, Києва і Чернігова. Через погіршення українсько-російських дипломатичних відносин міліція не може повернути їх в Україну.
Правоохоронці навіть зверталися по допомогу в поверненні дівчат на Батьківщину до Міжнародної організації з питань міграції (МОМ), але в Москві українським представникам організації заявили, що сприяти в цьому питанні не будуть.
Так само ігнорує російська генеральна прокуратура і міжнародні доручення, які присилаються з України. Російські правоохоронці не бажають співпрацювати ні в повергненні українських громадян в Україну, ні в притягненні своєї громадянки до відповідальності за торгівлю людьми.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.