Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 жовтня, 00:31:26

"Будинки життя"

26.09.2014   06:46Агенцiя

На жаль, так сталося, що Чернігівщина протягом тривалого часу має від’ємний приріст населення і характеризується вкрай незадовільною демографічною ситуацією, що пов’язане, у першу чергу, із постарінням місцевого населення.

Тому одне з актуальних питань сучасності – створення та функціонування відділень та закладів хоспісно-паліативної допомоги, де громадяни похилого віку могли отримувати якісну медичну симптоматичну допомогу, повноцінне харчування і головне – цілодобовий догляд з боку медичного персоналу.

Так на сьогодні в області функціонує 244 ліжка паліативної допомоги, розміщених в м. Чернігові та районах області. У зв’язку із необхідністю наближення медичної допомоги до населення Управління охорони здоров’я облдержадміністрації питанням охоплення громадян паліативною допомогою постійно приділяє увагу. Найпотужніше відділення паліативної допомоги розташоване на базі КЛПЗ «Обласна психоневрологічна лікарня», де створені сучасні умови для перебування стареньких та хворих із хронічною патологією.

«Слід відрізняти геронтологічні будинки від відділень та закладів паліативної допомоги, – наголошує головний лікар закладу Володимир Ященко. - Геронтологічні будинки (будинки престарілих) – заклади соціальних служб, в яких постійно знаходяться люди похилого віку. Тому вони і сплачують певну частину своїх коштів, здебільшого пенсійних, для користування базою такої установи. На відміну від них, паліативні відділення належать системі охорони здоров’я, в яких пацієнти перебувають безкоштовно, отримуючи симптоматичну допомогу, частіше за все знеболюючу терапію. Наше відділення відкрито 5 жовтня 2005 року, коли було організовано 12 ліжок для надання паліативної допомоги людям похилого віку. Згідно з Концепцією розвитку психіатричної служби Чернігівської області, з 1 липня 2008 року структурний підрозділ паліативної допомоги був перепрофільований у відділення психічних і поведінкових розладів для надання паліативної допомоги людям похилого віку з важкою супутньою соматично-неврологічною патологією на 50 ліжок. Відділення знаходиться на другому комплексі лікарні у с. Халявин. У палатах і інших приміщеннях відділення здійснено хороший ремонт, закуплено нові меблі, медичний інструментарій, засоби гігієни та догляду за хворими. Тобто, створені всі необхідні умови. Наше відділення є установою, призначеною для госпіталізації хворих з невиліковною патологією з метою забезпечення паліативного (симптоматичного) лікування, знеболення, надання медико-соціальної допомоги, догляду, психосоціальної реабілітації, а також психологічної підтримки родичів на період хвороби близьких. Біля відділення є храм на честь ікони Богоматері «Всіх скорботних радість». Священик приходить до пацієнтів поговорити, привітати зі святами.

Зараз є необхідність відкриття дитячого відділення, над створенням якого працюють спеціалісти Управління охорони здоров’я. Взагалі питанням паліативної допомоги в Україні зараз приділяється особлива увага, – продовжує Володимир Ященко. - Я щойно повернувся із міжнародної конференції «Паліативна допомога: шляхи розвитку», що проходила у Харкові, там порушувалося питання розширення мережі таких закладів в Україні. На щастя, медики відстояли пропозицію, що паліативна допомога повинна надаватися лише у лікарняних закладах, а не в окремих установах. Адже у лікарняних закладів є потужна матеріально-технічна база та можливість додаткового обстеження на наявній апаратурі із залученням спеціалістів різних профілів. Те, що в районних лікарнях існують паліативні ліжка, свідчить про наближення медичної спеціалізованої допомоги до сучасних потреб громадян.

Головне при відкриті спеціалізованих ліжок в лікарнях, щоб не було, так би мовити, статистичної заміни стаціонарних ліжок на паліативні на папері, адже для створення таких відділень необхідно підготувати окрему матеріально-технічну базу. Бо паліативна допомога – специфічна і має базуватися зовсім на інших підходах до пацієнта, з виваженим ставленням до доз препаратів та призначенням фізіотерапевтичного лікування.

Для того, щоб паліативна допомога посіла чільне місце у загальній мережі закладів охорони здоров’я, на базі Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика відкрито кафедру паліативної допомоги, з якої ми провели консультації щодо проведення виїзного циклу лекцій для наших лікарів, а також лікарів загальної практики сімейної медицини. До речі, другим етапом цієї роботи стане впровадження паліативної допомоги на дому».

 

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19 19:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 21 жовтня в області зафіксовано 734 нових випадки COVID-19.

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму 19:04

Сьогодні, 21 жовтня, у Чернігові у мікрорайоні «Шерстянка» відбулося освячення Хреста на місці спорудження майбутнього храму.

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів 18:50

У четвер, 22 жовтня у Чернігівській області стартував Форум «Чернігівщина - країни Балтії. Регіональний вимір».

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень 15:09

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області 18 жовтня завершено фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх родин за вересень.

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози 15:07

Ще на початку вересня на у Чернігівській області фіксували по 310-360 нових випадків коронавірусної хвороби на тиждень.