Ніжинці стають жертвами шахраїв в мережі Інтернет
Незважаючи на численні застереження правоохоронців бути обачними та обережними з операціями купівлі-продажу в мережі Інтернет, довірливі громадяни знову і знову потрапляють на гачок шахраїв.
Зловмисники під різними приводами вивідують у своїх жертв персональні дані, за допомогою яких можна зняти всі кошти з картки, навіть, не вставляючи її в банкомат.
Інтернет-шахраї моніторять сайти оголошень і телефонують начебто з метою купити товар. При цьому, пропонуючи хороші знижки та передоплату, випитують у довірливих клієнтів номери карток та інші персональні дані, за якими можна зняти гроші з картки. Запаморочені вигідною пропозицією, потенційні жертви не відразу здогадуються, що можна, а чого ні в якому разі не можна повідомляти невідомому. Ось на таких довірливих або неуважних і наживаються зловмисники.
Один з останніх прикладів такого ошуканства трапився 18 вересня 2014 року.
22.09.2014 року до Ніжинського міськвідділу міліції звернувся 51-річний ніжинець та повідомив, що 18 вересня невідома особа заволоділа грошима у сумі понад 9 тисяч гривень з його кредитної картки.
З’ясувалося, що син заявника 1987 р.н. розмістив в мережі Інтернет оголошення про продаж автомобільних колонок. Невдовзі до нього зателефонував «покупець» з наміром придбати товар. Останній погодився на ціну у 1000 гривень.
Потім мова зайшла про спосіб розрахунку. Шахрай, дізнавшись про наявність кредитної картки, домовився перерахувати гроші саме на неї. Того ж дня до горе-продавця знову зателефонували. Невідомий представився співробітником банку, якому належала кредитна картка. Він попросив у молодого чоловіка номер мобільного телефону власника кредитки (батька) та, нібито, для активації послуги для прийняття платежу з іншого рахунку, попросив
продиктувати цифри коду, який прийшов на телефон.
Отримавши з банку SMS з кодом на свій мобільний, потерпілий повідомив даний код шахраєві. Після чого на телефон заявника надійшло SMS з повідомленням, про зняття з його кредитної картки грошей.
Коли ж спантеличений горе-продавець запитав у так званого «співробітника банку», чому у нього було знято кошти з рахунку — почув гудки у слухавці.
На сьогоднішній день банківська картка є у кожного, тож будь-яка людина на яку потрапляє шахрай — потенційна жертва. Отже, ще раз для користувачів мережі Інтернет порада як не стати жертвою шахрая:
ніколи не кваптесь ділитися конфіденційною інформацією, зверніться до банку і впевніться у тому, що інформація запитується дійсно представниками банку та в обґрунтованих цілях; у жодному разі не повідомляйте по телефону свої дані.
Таке просте правило є надійним способом уникнути шахрайських дій та отримати (продати) бажаний товар.
Ст. інспектор по ЗН та ГФ СДІМ Ніжинського МВ УМВС Тетяна Дахно
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).