Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 липня, 19:31:55

2775 гривень зібрав книжковий розпродаж на Алеї героїв

23.09.2014   14:03Агенцiя

Упродовж двох тижнів за ініціативою Медіа-центру «Моє місто» тривав збір вже прочитаних книг, які припадали пилом на полицях в оселях чернігівців. Так було зібрано понад 500 видань (українська та російська класика, дитячі книжки, твори сучасних українських авторів і місцевих письменників, краєзнавців, фотоальбоми, довідкова та енциклопедична література).

Під час святкування Дня міста на Алеї героїв упродовж двох днів (замість анонсованого одного дня) діяв благодійний «книжковий ярмарок», і в результаті зібрано 2775 гривень! Вони будуть спрямовані на психологічну підтримку родин загиблих воїнів і допомогу пораненим, що нині проходять реабілітацію в місцевому госпіталі. До речі, купюри потрапляли до запечатаних прозорих скриньок, звідти їх вилучила та перерахувала ревізійна комісія Єдиного волонтерського центру.

До реалізації цієї ініціативи підключилися ГО «Молодь демократичного альянсу» (саме ці юнаки та дівчата стали волонтерами, які в свій вільний час пакували, перевозили, розкладали книги на імпровізовані прилавки та торгували), товариство «Просвіта» та Єдиний волонтерський центр, Чернігівський педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченка та Інженерно-будівельний факультет ЧНТУ, де діяли «точки збору» книжок. Дякуємо всім за допомогу!

Нашу благодійну акцію підтримали відомі письменники та журналісти, музиканти та науковці, студенти та пенсіонери. Тож покупець мав вибір і за досить помірну ціну міг придбати твори українських чи російських класиків, твори сучасних українських авторів (в тому числі Ірен Роздобудько, Любка Дереша, Оксани Забужко та інших), видання наших земляків Сергія Павленка, Олени Печорної, Олени Конечної, Василя Чепурного, Віри Зайченко та Сергія Горобця, історичну літературу та краєзнавчі нариси – деякі книги з автографами авторів.

У благодійну акцію «Купи книгу – підтримай родину воїна» зробив внесок, зокрема, відомий письменник Юрій Сбітнєв, який передав на ярмарок роман-дилогію «Великий князь» про благовірного князя Ігоря Чернігівського з автографом. Письменник і журналіст Сергій Павленко приніс близько сотні видань зі своєї власної бібліотеки, частина з них – це твори пана Сергія, присвячені життю гетьмана Івана Мазепи, загибелі Батурина тощо. Науковець Віра Зайченко принесла гарний авторський фотоальбом, присвячений вишивці та кілька краєзнавчих брошур. Краєзнавець Сергій Горобець – цінні видання з серії «Джерелознавство з історії України». Книгу «Грози над Туровцем» зі столиці на ярмарок передав письменник Володимир Даниленко.

Багато чернігівців приносили книги прямо на розпродаж і таким чином також робили внесок у благодійну справу. Багато хто дізнався про цю акцію безпосередньо на Алеї героїв і запитував, куди ще можна приносити прочитані книги. Тому, вочевидь, в одній з книгарень Чернігова можна було б зробити куточок на зразок «букініста», куди б і дорослі, і малі, мали змогу приносити свої книги, а інші б їх купували за невелику ціну, і частину виручених таким чином коштів власник спрямовував би на добрі справи.

Отже, хоча організатори акції й розпродали значну частину зібраних книг, залишилося ще близько 200 видань, які вони мають намір передати до бібліотеки Чернігівського військового госпіталю. А дитячу літературу – до однієї з дитячих бібліотек нашого міста. Про витрачання коштів на надання психологічної допомоги вони обіцяють звітувати перед громадськістю поетапно.

Останні новини Чернігівщини

День боротьби із гепатитами: що треба знати про хворобу?

День боротьби із гепатитами: що треба знати про хворобу? 17:36

Його мета – підвищення обізнаності громадськості щодо симптомів, методів діагностики, лікування та профілактики гепатитів, а також привернення уваги урядових та неурядових організацій до необхідності надання підтримки людям, що живуть з цією хворобою.

Податкова проводить зустрічі з керівниками підприємств-боржників області

Податкова проводить зустрічі з керівниками підприємств-боржників області 17:27

Питання податкового боргу перебуває на контролі податкової і з метою недопущення накопичення боргів та погашення існуючих триває постійний діалог керівництва податкового органу з керівниками підприємств-боржників області.

Уряд провів співбесіду з кандидатом на посаду голови Чернігівської ОДА

Уряд провів співбесіду з кандидатом на посаду голови Чернігівської ОДА 17:13

Кабінет Міністрів провів співбесіду з кандидатом на посаду Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеславом Чаусом.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 5 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 5 нових випадків COVID-19 16:15

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 28 липня в області зафіксовано п'ять нових випадків COVID-19.

Прилуцькі поліцейські затримали підозрювану в крадіжці майже 140 тисяч гривень з оселі пенсіонерки

Прилуцькі поліцейські затримали підозрювану в крадіжці майже 140 тисяч гривень з оселі пенсіонерки 16:14

Впродовж кількох годин після надходження повідомлення про злочин співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановили особу зловмисниці та затримали її.