У Чернігові започатковано спеціальний проект з метою подолання психологічних травм та відновлення ресурсів військовослужбовців - учасників бойових дій в зоні АТО
Відомі українські психологи та науковці взялися допомагати долати важкі психологічні травми і розлади у військовослужбовців, котрі виконували завдання в зоні антитерористичної операції, та членів їхніх сімей.
У складі мобільної групи, психологи та науковці разом з військовими психологами працювали з військовослужбовцями однієї з бригад Високомобільних десантних військ Збройних Сил України.
Спираючись на отриманий досвід та під егідою київської Асоціації Психодрами і чернігівської громадської організації "Конкордія", фахівці започаткували проект з назвою "Психологічна травма, її подолання та відновлення ресурсів".
Старший науковий співробітник Інституту психології ім. Г.С.Костюка НАПН України Людмила Царенко, кандидат психологічних наук Віктор Мозговий та інші експерти поділилися своїми напрацюваннями з представниками військових частин Чернігівського гарнізону, соціальними працівниками та фахівцями освітніх закладів обласного центру під час спеціального науково-практичного семінару.
Психологи представили учасникам заходу розроблену ними методику, що базується на використанні ефективних технік психофізіологічної саморегуляції. Зокрема, блоки вправ методики передбачають аспекти поведінки солдата в бою, застосування першої психологічної допомоги при травматичному шоковому стані, вихід із бою, застосування техніки для зниження у бійців адреналінової фази, подолання наслідків "вічного" очікування солдатом наказу командира та підготовка до бою, що потребує тверезого мислення та зосередженості в екстремальних умовах врятувати життя собі та іншим товаришам.
Додатково фахівці розробили пам'ятку солдата, аби кожен міг собі допомогти у кризовій ситуації.
Окремим питанням учасники семінару розглянули застосування психологічної допомоги родинам військовослужбовців та населенню прикордонної області в цілому. За словами психологів, інформація про бойові дії в зоні АТО, звістку про поранених та загиблих мешканців Чернігова і області, психологічний інформаційний тиск призводить до переживання частиною населення важкої психологічної травми. Результатом цього з'являються такі психологічні розлади як криза ідентичності, зневіра у покращення ситуації, неможливість адекватно пережити травму або горе, яке спіткало родину.
Такі семінари планується проводити найближчим часом і в інших містах України, адже сьогодні підтримка та допомога професійних психоекспертів надзвичайно важлива.
Останні новини Чернігівщини
В області майже півтори сотні людей обстежилися в межах програми «Скринінг здоров'я 40+» 12:27
З початку цього року в Україні стартувала національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та розладів ментального здоров'я «Скринінг здоров'я 40+». У Чернігівської області на сьогодні таке обстеження пройшли 144 людини, з яких 26 – медичні працівники.
Національна програма «Подорож до себе. Шляхи відновлення» запрошує локальні туристичні бізнеси Чернігівщини до участі 11:07
Державне агентство розвитку туризму презентувало національну програму, яка формує новий погляд на мандрівки Україною «Подорож до себе. Шляхи відновлення». Програма впроваджується за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України у співпраці з ГО «Бренд Юкрейн».
У Чернігові відкрили економічний Хаб на базі Ветеранського простору 10:59
Чернігів отримав новий простір для розвитку підприємництва та економічної самореалізації.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:54
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
8 квітня: цей день в Україні і світі 10:22
День 1504 Російська агресія - Day 1504 Russian aggression