Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 7 червня, 02:09:55

Анатолій Мирошниченко: в об'єднанні сила територіальних громад

20.01.2012   15:32Агенцiя

Люди говорили, що такого велелюддя віддалене від райцентру, периферійне село Смош не бачило десь з сімдесятих років минулого століття. І раптом село облетіла звістка: гулятимуть у Смоші селяни, та ще й не самі, а з численними гостями.


Гостини на перехресті семи доріг

Сюди, у глибинку, на велике православне свято Водохрещі зійшлися-з'їхалися представники семи сусідніх сіл- Ряшок, Валок, Боршни, Охіньок, Переволочни та Краслян. Ініціатива такого людного і святкового зібрання належала депутатам районної ради від Партії регіонів. А на Прилуччині завжди так ведеться, що на свято запрошують гостей - дорогих, близьких людей.  І вирішили запросити громади із семи навколишніх сіл. Приїхав на гостину і депутат обласної ради Мирошниченко Анатолій Костянтинович,  заступник голови районної державної адміністрації Антоніна Стукалова, заступник голови райдержадміністрації Андроніка Тарасенко, керуюча справами районної ради Лідія Опанасенко, депутати районної ради.

ВІДСТУПАВ МОРОЗЕЦЬ ВІД ЗІГРІТИХ СЕРДЕЦЬ

Щойно завершилося богослужіння у місцевій Свято-Покровській церкві - і церковна хода попрямувала до Удаю. Супроводжували її козаки, що з'їхалися і з Прилук, і навіть з Ічні… Тут біля мосту на річці протоієрей Віталій освятив у вирубаній в льоду йордані хрещенську воду, аби захищала вона від недуг здорових людей, а хворих - зцілювала. І за тими його добрими напутніми словами селяни та їх гості, роздягнувшись, шикувались у чергу, аби скупатися у цілющій йорданській воді.
Жоден з учасників купання не поскаржився на крижану холоднечу, більше того - захоплено хвалили воду і дякували Богу і святій Водохрещі за можливість оздоровитись та зцілитись. Ось так, як, приміром, жителька Смоші Валентина Рудько: "Я купалася в ополонці перший раз у житті. Задоволення - безмірне. Усі болячки ніби заніміли. І, дай, Боже, щоб більше не "просинались"...".
Велике задоволення від купелі у йорданській воді отримав і сільський голова Олександр Миколаєнко, який першим пірнув у крижану ополонку, розігнав льодок, яким встигло прихопити краї.
Анатолій Мирошниченко, теж   спробував хрещенської купелі - тричі пірнув з головою, перехрестився на три боки, як роблять це справжні козаки… А потім ділився враженнями: "Думав, що буде холодніше. А нічого, почуваюся чудово! Я б радив усім депутатам скупатися на Водохрещу. Щоб очистити і тіло, і душу".
А потім святкове дійство перемістилось до сільського будинку культури.
З кожного села приїхали у Смош фольклорні колективи. І яких тільки щедрівок, а пізніше, на вулиці, - й веселих, розважальних пісень не співали смоський ансамбль "Чарівниці", боршнянський - "Яворина", переволочнянські, ряшківські, охіньківські самодіяльні артисти.
Після того, як усім ініціаторам свята, гостям з райдержадміністрації та районної ради,   сільським головам були вручені пишні паляниці на вибитих рушниках - аж 10 (!) штук, а зведений хор із усіх сіл такою задушевною щедрівкою благословив усіх на щастя, здоров'я і добрі справи, звернувся до присутніх депутат Чернігівської обласної ради Анатолій Мирошниченко.
- Мені доводилось брати участь у багатьох заходах районного, обласного та державного рівнів, - зазначив Анатолій Костянтинович. - Але сьогодні тут, у глибинці Прилуччини, я отримав таке задоволення, якого раніше не відчував. Куди не глянь - стільки щирості, відвертості, людяності! Цими піснями аматори нагадали мені моє дитинство, моє село, у якому я народився і виріс. За це від душі вдячний їм. Сьогодні ми зробили дуже добру справу - єднання шести сільських громад. Адже якщо узяти одне село - це усього лиш гілочка, яку легко переламати, а разом - це сила, яку не здолати на шляху добрих і благородних справ. Я впевнений, що наступного року до нашого свята приєднаються й інші села Прилуччини, а, може - й із сусідніх районів. І це стане чудовою, гарною традицією...

100 тисяч - на будівництво церкви

Сердечно привітавши усіх присутніх і у їх особі жителів територіальних громад зі святом Водохрещі, Анатолій Мирошниченко зробив приємний сюрприз - подарував сертифікат на 100 тисяч (!) гривень на будівництво Свято-Михайлівської церкви у селі Валках. Але й інші громади не залишилися обділеними. Депутат не просто побував на церковній службі у сільському храмі. Він відразу по-господарськи окинув його оком і побачив, де і в чому потрібно допомогти вірянам. І відразу ж на сцені будинку культури пообіцяв навесні надати фінансову допомогу у реконструкції Свято-Покровського храму у Смоші.
Організатори дійства спочатку, було, побоювалися, що святковість дня може перекреслити холод у будинку культури. Хіба до пісень, коли мороз до кісток пробирає. Та й цю проблему легко вирішив депутат. Анатолій Костянтинович подарував для будинку культури потужний обігрівач. То ж, гуляй село, в теплі та добрі й на Водохрещу, і на 23 лютого, і на 8 Березня…

А каша пахла на все село

Тісно було святу у стінах культурного закладу. І воно вихлюпнулось на просторий майдан перед будинком культури. На всі лади вигравали музики, на все село і за його околиці лунали пісні. Не довелося нікого запрошувати до танку - чи то морозець підганяв, чи гостинні столи додавали градусу, чи просто настрій був у всіх святковий, але якщо хто й не закружляв у вирі гопака, то вже відстукував каблуками кожен.
Так звабливо манив до себе аромат свіжопідсмажених шашликів, смачнючої польової каші...
Депутат районної ради Олексій Хіміченко ділився секретом: ініціатива з кашею належить теж Анатолію Мирошниченку.
Підходимо до Анатолія Костянтиновича: то, може, й рецепт приготування від депутата? Такої смачної ще не пробували. Відмовчується, загадково посміхаючись.
Пригощалися усі і всім, хто чого бажав, - салом, кашею, пирогами - нашими народними та навіть тропічними наїдками. І ділилися щиро враженнями.

Олександр Миколаєнко, сільський голова Смоші:
- Вважаю, що для усіх присутніх сьогодні територіальних громад це прекрасне свято стане поштовхом до започаткування і в себе цієї чудової традиції - відзначення Водохрещі. Хочеться від усієї душі подякувати ініціаторам проведення такого заходу - депутатам районної ради Олексію Хіміченку, Лідії Опанасенко, Любові Сірик та Анатолію Кирієнку, депутатам сільської ради та активу села. А найбільша подяка і шана від усієї громади депутату Чернігівської обласної ради Анатолію Мирошниченку, який виступив головним ініціатором та спонсором святкування.

Павло Черніков, директор Прилуцького агроколеджу, депутат районної ради:
- Захід удався, дуже чудовий. Приємно те, що свято відбулося не десь під Прилуками, а саме в глибинці. Безумовно, велика заслуга у цьому депутата облради Анатолія Мирошниченка. І - величезне спасибі за матеріальну допомогу у будівництві церкви у Валках...

Федір Ісачкін, житель Смоші:
- Свято - прекрасне. Чомусь мені віриться, що незабаром воно переросте у таке, що нагадуватиме Сорочинський ярмарок. Якщо і далі у нас буде депутатом Анатолій Мирошниченко.

Олександр Руденко, отаман Прилуцького козацького полку Міжнародного союзу "Козацькі сили":
- Емоції тільки позитивні. Дбати про відродження храмів - священний обов'язок кожного справжнього козака. Що і робить наш благодійник Анатолій Мирошниченко. За вагомий внесок у відродження духовності України сьогодні його нагороджено орденом Козацької Слави ІІ ступеня.

Олександр Курочка, житель села Боршни:
- Я навіть не уявляв, як тут буде чудово. Молодці смошани та організатори свята.

Світлана Чебакова, сільський голова Ряшок:
- Я б сказала, що свято вийшло справді народне. Спасибі за це Анатолію Мирошниченку, який, сподіваюся, і надалі допомагатиме нашим громадам...


Тетяна Миколаєнко, жителька Смоші:
- Одне слово - прекрасно!..

Тетяна Рикова, завідуюча кафе "Три кити", м.Прилуки:
- Доводилось бувати і пропопонувати свою продукцію у різних місцях. Але у Смоші, куди нас запросив Анатолій Мирошниченко, сподобалося найбільше...

Гурт юнаків із Переволочни:
- Дуже хороша організація  свята. А саме воно - неповторне... Є сподівання, що завдяки проведенню ось таких свят із часом оживе, відродиться наше село, особливо в глибинці. Що співатимуть у ньому не лише різдвяно-новорічних, а і весільних пісень, і на сільських вулицях знову лунатиме дзвінкий щебіт веселої дітвори.

На такій же мажорній, оптимістичній ноті і хочеться закінчити цей репортаж.
Бо про все все одно не розкажеш. Як співали-танцювали, як пили по чарці із сусідами із семи сіл (бо де ж від цього дінешся?), як козаки  з гармати стріляли, як знайомилися і прощалися на широкому смоському майдані молоді і не дуже… Ой, досить, бо вже насідають спогади про запах польової каші, що розносився на всеньке село аж до пізнього вечора…

Валентина МАТВІЄНКО.
Кость ГОРИЦВІТ.
Віктор КРИВОРУЧКО.

Фото Віктор Криворучко

Детальний фоторепортаж можна переглянути тут: сайт депутат Чернігівської обласної ради Мирошниченка Анатолія Костянтиновича

www.myroshnychenko.com
www.blagovist.org

 

Останні новини Чернігівщини

6 червня: Цей день в Україні і в світі

6 червня: Цей день в Україні і в світі 09:06

ДЕНЬ 468 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 468 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівська область: до рятувальників на екскурсію завітали діти 19:14

5 червня до пожежно-рятувальних підроздіів Головного управління ДСНС, що у Бобровиці та Ніжині вкотре завітали дітлахи.

“Ветерани і військові: повага vs дискримінація”: УВФ та НАКО презентували дослідження про дискримінацію ветеранів та військових 19:11

Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з Незалежною антикорупційною комісією (НАКО) 5 червня об 11:00 презентували соціологічне дослідження: “Дискримінація різних соціальних груп у ЗСУ: погляди військових та цивільних”. Дослідження провела соціологічна група “Рейтинг”.

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі 19:08

Фахівці Держгеокадастру розпочали реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративних мереж та їх складових частин.

У Любецькій громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 10:45

Сьогодні начальник обласної поліції Володимир Нідзельський відкрив поліцейську станцію у Любечі Чернігівського району. Це важливий крок для збільшення поліцейської присутності та створення безпекового середовища на прикордонні

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини