Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 вересня, 02:17:41

Суспільство вимагає прозорості влади

04.09.2014   07:32Агенцiя

3 вересня представники громадянського суспільства Чернігівщини представили постійно діючу систему громадського контролю над місцевою владою і політиками, що буде демонструвати справжній рівень їхньої відповідальності перед громадянами і виборцями Чернігівщини.

Після революції гідності запит на прозору й ефективну владу великий як ніколи. Активна громадськість шукає шляхи до реалізації реального контролю державних органів влади, що унеможливить корупційні схеми.

Механізм електронної демократії у вигляді Інтернет - ресурсу, на якому прості громадяни зможуть публічно висловлювати свою думку про того чи іншого чиновника, посадову особу або політика, нині є чи не єдиним виходом в даній ситуації.

Випускники Школи молодого Лідера, що побували в Польщі та Естонії, побачили на практиці, як громадськість контролює владу через електронні ресурси. Так і виникла ідея створити сайт «Люстрація та Антикорупція», де всі громадяни могли б слідкувати за діяльністю осіб, що впливають на політику в регіоні.

Олександр Підгорний, Сергій Нестеренко, Олексій Француз, Роман Васько, Корнієнко Микита познайомили представників ЗМІ та представників громадськості з особливостями роботи сайту та підкреслили, що наразі ресурс не отримує жодного фінансування, а розробники не належать до жодних політичних сил.

Заведено досьє вже на 67 осіб, серед яких є представники різних політичних сил, як провладних, так і опозиційних, правоохоронних органів – міліції, прокуратури, судів, чиновників різного рангу, депутатів обласного та міського рівнів, посадових осіб. Користувачі мають можливість додавати інформацію щодо корупційних діянь з боку конкретних осіб та відповідності певних осіб розроблених критеріїв. Вся інформація буде проходити модерацію, перевірку та розміщуватися на сайті.
 

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 185 нових випадків COVID-19 19:56

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 23 вересня в області зафіксовано 185 нових випадків COVID-19.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 18:17

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 744 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 744 особи 16:29

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 23 вересня в області щеплено першою та другою дозою 313 584 людини.

У Чернігові привітали машинобудівників 16:22

Напередодні професійного свята — Дня машинобудівника, що традиційно відзначається у четверту неділю вересня, — представників галузі привітали в Чернігівській облдержадміністрації голова ОДА В’ячеслав Чаус та перша заступниця голови облради Ніна Лемеш.

Ремонт 25 км дороги Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня — на фінішній прямій

Ремонт 25 км дороги Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня — на фінішній прямій 15:58

Дорожники майже закінчили ремонт 25-кілометрової ділянки автошляху Т-25-27 Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня, що починається від перехрестя з трасою Р-67 поблизу села Монастирище і проходить по території Лосинівської громади. Згодом фінішує нанесення розмітки, будуть доставлені усі технічні засоби організації та безпеки дорожнього руху. Готовність об'єкту — 98%.